גדר חיה גבוהה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

גדר חיה גבוהה

הודעהעל ידי duduamit » 11 נובמבר 2009, 10:08

ברצוני ליצור גדר חיה עם שכניי. אני גר ביישוב מדורג (על גבעות). שכניי נמצאים מעלי (קו ה00 שלהם בגובה של 2 מטר מעליי).
ברצוני ליצור גדר חיה בגובה של 4-5 מטר עם נוף כמה שיותר צר.
לאחר חיפוש באינטרנט מצאתי שיכולים לבוא בחשבון: אקמנה סמיתי או קיטרוסית.
רציתי לדעת מי לדעתכם מומלץ יותר מבחינת תחזוקה.
ההעדפה שלי היא קטרוסית אולם החשש שלי שהיא תהיה בסופו של דבר עץ עם נוף גדול מדי וגבוהה מדי (הבנתי שהיא יכולה להגיע לנוף של 6 מ' וגובה של 10 מ').
אנא עצתכם בנושא.
תודה מראש,
דודו.
duduamit

Re: גדר חיה גבוהה

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 11 נובמבר 2009, 22:25

יש הרבה מיני עצים העשויים להתאים למטרתך. הבחירה הנכונה היא רק בעזרת מראה עיניים. לכן, כדאי שתגיע למשתלה מובילה בסביבה הקרובה אליך ותתייעץ במקום עם המומחים תוך בחינת המצאי המוצג אצלם. לדעתי, אקמנה סמיתיי לא תתאים לכוונותיך. נופה דליל למדי וקצב צימוחה איטי. קתרוסית היא אפשרות מעט יותר טובה אך לא האופטימלית. אם כבר עדיף על שני אלה מורן החורש או אף רוביניה בת-שיטה. אבל, אלו שתי המלצות בעלמא. הטוב ביותר הוא שתגיע להתייעץ במקום.
ש. כהן-סיון

Re: גדר חיה גבוהה- מורן הַחֹרֶש

הודעהעל ידי דניאל » 19 נובמבר 2009, 18:22

מוֹרָן הַחֹרֶש הוּא שִׂיחַ שֶגִּדּוּלוֹ מָגְדָּר בַּאֲתַרִים שׁוֹנִים בֵּינוֹנִי-אִטִּי. מִנִּסְיוֹנִי בַּגִּנָּה (אֵזוֹר הַמֶּרְכָּז, אַדְמַת חוֹל-חַמְרָה), שִׂיחַ בְּגֹבַה 30 ס"מ שֶשָּתַלְתִּי בְּקַיִץ 2003 (הֱוֶה אוֹמֵר לִפְנֵי שֵׁשׁ שָׁנִים), בְּקֹשִׁי שִׁלֵּשׁ אֶת גָּבְהוֹ, וְגַם זֶה עִם הַשְׁקָיָה מְסֻדֶּרֶת מֶשֶּךְ הַקַּיִץ (וְגַם הַחֹרֶף הַאַחֲרוֹן, שֶהָיָה שָׁחוּן) וְגַם דִּשּוּן עִם דֶּשֶן גַּרְגְּרִי קְשֵה-תֶמֶס. הַשִּׂיחַ מְלַבְלֵב, פָּרַח יָפֶה וְחָנַט פֵֹרוֹת, אֲבָל הִתְקַדְּמוּת צְמִיחָתוֹ מְאַכְזֶבֶת.
דניאל

Re: גדר חיה גבוהה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 21 נובמבר 2009, 07:58

בכרמל גדל בר ומגיע לגבהים של עד 4 מטר. ביגור מקצרים אתום כל הזמן שלא ירוו למעלה ,גבוה מידי. אבל הצמח לא יכול להתאים לגדר חיה גבוהה באמת.לרוב ישמור במרכז על גובה עדש 3 מטר. אבל יש חריגים כמובן.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי נוי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים