גידול צמחי תבלין

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

גידול צמחי תבלין

הודעהעל ידי david16t » 15 אוקטובר 2015, 13:41

היי,

לא מזמן קניתי לי אדניה למרפסת יש לי שם נענע,בזיליקום,רוזמרין....אני אולי ירצה להוסיף תה בהמשך....

עכשיו לגבי הנענע הבנתי שהשורשים שלה לוקחים את כל השטח באדניה כן? האם מומלץ להעביר את הנענע למקום אחר?או לעשות תחימה באדנייה איכשהו? נגיד במקומו אפשר לשתול תה?רציתי גם אולי עגבניות שרי...אבל בתקופה הזאת לא כדאי להתחיל לא ?
לגבי הבזיליקום הוא גודל ממש על הפנים אבל לעומת זאת הרוזמרין גודל הרבה יותר טוב,יוכל להיות זה בגלל שהבזיליקום קרוב יותר לנענע מאשר הרוזמרין?

וחוץ מזה אפשר כמה טיפים לגידול התבלינים? השקייה כל יום או כל יומיים,וכמה? גיזום....וכו.
david16t

Re: גידול צמחי תבלין

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 18 אוקטובר 2015, 07:41

קודם כל למה הכוונה בלשתול תה?יש עשרות מינים כולל הנענה ששותים מהם תה.
השתלטן ביותר הוא דווקא הרוזמרין.לא לשתול עימו שום צמח אחר.
גם לגבי נענה ,יש בעיות.מומלץ לשתול אתה,אם לשתול,רק מיני נענה אחרים,בזיליקום ומליסה.
צמחי תבלין אינם מקשה אחת.
לרוזמרין גדול תספיק השקייה אחת בשבוע וגם למיני זעתר וטימין בתנאי שהם לא בשמש מלאה והאדנית מכוס בדפנותיה החיצוניים על ידי הצמחים.
לנענה השקיה רבה יום יום.
זכרו אדנית גלויה לשמש,מתחממת ושורשי הצמחים נפגעים קשה. יש לכסותה או להשקות יום יום.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי david16t » 23 אוקטובר 2015, 20:06

בעיקרון אני רוצה לעשות תה ירוק...לא ממש יודע מה השמות של מינים שמהם אפשר להכין תה ירוק?
אוקי אז לגבי הנענע אפשר להשאיר אותה יחד עם הבזיליקום כן?,הם במרפסת ככה שאין שמש ממש רק אור בלי שמש ישירה

אני בעיקרון רוצה שיהיה לי כמה שתילים:רוזמרין,נענע,בזיליקום,תה(שממנו אפשר להכין תה ירוק),עגבניות שרי(אפשרי בכלל לגדל באדניות?ובתקופה כזאת קרוב לחורף?)
אז מה מהם אני יוכל לשלב באדניות ואיזה מהם דורשים שטח גידול יחיד? אני רוצה שיהיה גידול אורגני...אז יש איזה סוג מומלץ של אדמה בלי ממריצים כימיים שמוסיפים בדרך כלל?לא מומלץ דשן צמחי תבלין לא?
אין לי בעיה להשיג עוד אדניה או של יחיד רק איזה מהם אני יוכל לגדל ביחד עם שתילים אחרים מה לא?

בנתיים יש לי אדניה עם מספיק שטח לגידול 3 שתילים לפחות(אני חושב...אם צריך אני יוכל להעלות תמונה) רק הבעייה היא מזיקים...הנענע גדלה לממש מיני שיח אבל חלק מהעלים היו עם חורים קטנים או כתמים לבנים...לא הרבה אבל בסוף גזמתי הכל אבל בכל זאת נשארו המזיקים
יש איזה דרך להיפטר מהם אם רוצה לגדל "אורגנית"?,הבזיליקום רובו היה עם עלים צהובים ולא מפותחים בכלל....השתיל היחיד שגודל טוב כרגע זה רק הרוזמרין שגדל בכמה מאז וממשיך להוציא עלים חדשים כל פעם

סורי על המגילה למעלה חח....אבל אין ממש הרבה מקומות שמביאים מידע נכון וטוב...

תודה על העזרה.
david16t

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 25 אוקטובר 2015, 11:13

נסה ליצור עימי קשר טלפוני השבוע.
בשבוע הבא אהיה בחו"ל.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים