הצילו - הפלישה התחילה!

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הצילו - הפלישה התחילה!

הודעהעל ידי dulcinea » 14 מאי 2011, 21:24

הקיץ בפתח והגינה שלי תחת מתקפה מכמה כיוונים :)

• 1. בעציץ מרווה שמוצב ליד הדשא יש תולעים ירוקות שאוכלות מהעלים וכמעט מחסלות את השתיל. התולעים ירוקות באורך מ-5 עד 25מ"מ, ויש באדמה ככל הנראה ביצים שלהן (כדורים צהובים מלאים נוזל). חיסלתי המון תולעים, אבל בגלל שיש קטנות + ביצים קשה להאמין שמצאתי את הכל. אז א. איך מחסלים בלי לרסס ברעל (המרווה משמשת לתה)? ב. מכיוון שליד הדשא - לפי התיאור, יש סיכוי שאלה פרודניה?
  • 2. בשיח שיבא יש המון כנימות. בעבר ריססתי שיח קודם במי סבון - אבל השיח מת מזה. א. איך להיפטר מהכנימות ואם מי סבון איך לא להרוג את השיח? ב. יש נמלים על השיח שמטפחות את הכנימות. האם צריך לסלק את הנמלים מהשיח בשביל שלא יחזרו הכנימות אחרי הריסוס? שמעתי שקינמון עוזר - האם להקיף את השיח בקינמון יעזור במשנו?
  • 3. קיני נמלים בדשא. ככלל מעדיפה הדברה טבעית, משיקולי בריאות שלנו ושל החתולים. איך נפטרים מהן?
  • 4. אחרון חביב - היום הופיעו המון חיפושיות שחורות מוארכות באורך 6מ"מ ורוחב 2מ"מ. הן נמצאות בכל מקום (שיבא, מרווה, פטרוזיליה, אדן חלון וכו'). האם אמורות להזיק לתבלינים, או שאפשר להניח להן לנפשן (ואולי אף יאכלו את הכנימות...)
מקווה שלא עייפתי ביותר מדי שאלות. מה שתענו - יעזור.
dulcinea

Re: הצילו - הפלישה התחילה!

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 15 מאי 2011, 07:57

4 שאלות ודי קשות. כי בלי תמונות קשה להגדיר.נסו לצלם בצילומי תקריב את כל המופעים. שלחו אם אפשר דרך צור קשר וגם לאתר.
חיפושיות שחורות: יתכן שהן טורפות ,יתכן שאינן חיפושיות כלל. צריך לבדוק פרטים חיים או תמונות.
תולעים??? אין אלו תולעים אלא זחלים.שייכים ככל הנראה לקבוצת הפרודניה. קרי עשי לילה.גם עם תמונות יהיה קשה להגדיר.איסוף בידים הכי מתאים. ברשותנו כמה חומרים נגד מזיקים אלו,ידידותיים לסביבה.כדאי לגשת ולבדוק במתלות קרובות. חברת אורגנינון.חומרים יעילים פחות אבל גם פחות פוגעים,אם בכלל,בסביבה.
נמלים וכנימות בשיתוף,דבר מוכר. נסו לשטוף את הצמחים בזרמי מים חזקים בימי חמסין בעיקר ובשעות הצהריים.עכ"פ החומרים הדידותיים כוללים גם כאלו שעובדים חזק על כנימות.
גרטמן יואב

Re: הצילו - הפלישה התחילה!

הודעהעל ידי אלהן123 » 04 יוני 2011, 15:13

יש לי הרבה נסיון עם מזיקים והדברה ירוקה או אורגנית. הנמלים יכולות להיות בעייתיות :| במיוחד מכיוון שהן לא מקימות את הבית שלהן באזור האוכל. זה אומר שאם מצליחים לחסל (בצורה טבעית) את הנמלים במקור המזון שלהן (השתילים שלך) פשוט יחזרו עוד מהקן שלהן. יש הרבה שיטות למנוע דבר כזה. כדי לא להיכנס לפרטי פרטים על הדברת נמלים אני אמליץ שתצלצלי לחנות עם חומרי הדברה אורגניים או למדביר שעושה גם הדברה ירוקה ותשאלי איזה חומרים יש להם שיכולים לעזור לך להגיע לקן עצמו ולחסל את הנמלים אחת ולתמיד. אם את רוצה אני יכול להמליץ לך על חנות . את יכולה גם לחפש "הדברה ירוקה" או "הדברה ללא/בלי ריח" בגוגל ותמצאי שם הרבה עזרה .אני ממליץ לקרוא את בלוג של הדברת נמלים בפורום, הוא מעניין מאד, שימי לב שיש שם הרבה מידע בנושא נמלים . http://www.ippforums.co.il/blog.php?4630-%E4%E3%E1%F8%FA-%F0%EE%EC%E9%ED-%E1%E1%E9%FA-%E4%E3%E1%F8%FA-%F0%EE%EC%E9%ED . מקווה שעזרתי !
אתר הדברת נמלים - סמכות בכל הקשור לנמלים .
http://www.xn--5dbdcwohep5eua.com/
אלהן123

חזור אל פורום צמחי תבלין

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 12 אורחים