השקייה לאדניות

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

השקייה לאדניות

הודעהעל ידי Shaiam » 26 יוני 2019, 01:15

היי יואב אז כמו שרשמתי בתת פורום צמחי תבלין רציתי פה לשאול לגבי השקייה אוטומטית כמה צריכה כל אדנית?. איך אני מחבר את ההבנה והידע כמה מים צריך כל צמח להמרה לטפטפות כלומר לצמח שלא צורך הרבה מים אשים לו טפטפת של 1 ל"ש ואכוון את המערכת לחצי שעה זה יהיה לו הרבה מים אבל מצד שני הצמח נענע צריך את הזמן הזה .
אם אני מחבר להם טפטפות כמה מים יצטרך כל אחד עמ שלא יוצף ומצד שני שלא יסבול ממחסור :
1. לשים 2 טפטפות בכל אדנית שמעט מרוחקות מהבסיס צמח ? או מספיק אחת באמצע ? (גודל ממוצע של 50 סנטים לאדנית)
2 . תוכל לפרט לי כמה מים צריך :
החציל כמה ליטר לשעה מכיוון שהמיכל שלו גדול לא יכול להשקות עד רוויה( זה המון מים לצמח) ?
האדניות פלפלים כמה ליטר לשעה ?
המרווה והשיבא כמה ל"ש?
הלואיזה והבזיליקום כמה ל"ש?
העגבניות שרי כמה ל"ש?
התות שדה כמה ל"ש?

או שבעצם לתת מים כי גם ככה יוצא מהחורי ניקוז העודפים? לא מובן לי כל כך.

תודה
קבצים מצורפים
IMG_20190624_204643.jpg
תמונה לדוגמא אדנית החציל
Shaiam

Re: השקייה לאדניות

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 26 יוני 2019, 07:45

לפחות שתי טפטפות ואם אפשר שולש וארבע. רצוי מחור אחד בצינור לפצל לשלוש ארבע טפטפות.
ולהשקות עד רוויה =עד יציאת מים מלמטה.
גרטמן יואב

Re: השקייה לאדניות

הודעהעל ידי Shaiam » 26 יוני 2019, 21:40

יואב יש לי 10 אדניות אם אני מחבר בטור הספיקה לא תרד בטפטפות האחרונות ? אני גר בבית קרקע ככה שיש ספיקה טובה מצינור חצי צול או שזה לא משמעותי מה שאני מתכוון כי הצינור טפטפת הראשי קטן לעומת הברז ?

בקיצור אפשר לחבר איך שאני רוצה ? כלומר אני מריץ בטור ואז שם T שממנו יוצא צינור ומחוברים אליו עוד 4 בטור שישקו לי את החציל שיהיה נמוך מהם אפשרי ? E לא תהיה בעיית ספיקה נכון? כמו בתמונה

לגבי החציל הוא עוד צעיר השורשים ממש רק בילדותם מה שנקרא אם אני אשים לו 4 טפטפות כמה מים הוא צריך בערך כי להגיע לרוויה נראה לי מיותר באדנית הענקית הזאת . אני מדבר רק עכשיו שהוא בתחילתו עוד .
קבצים מצורפים
IMG_20190627_025643.jpg
Shaiam

חזור אל פורום השקיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים