הרכבת ראש מערכת השקיה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הרכבת ראש מערכת השקיה

הודעהעל ידי wormer » 02 יולי 2015, 22:43

שלום,

עברתי לבית צמוד קרקע ולכן שיניתי סטאטוס לגנן מתחיל. בימים אלה מתכנן ראש מערכת השקיה. מספר שאלות ברשותכם:
    התקנת מסנן: כל גנן מקצועי מתקין מסנן. אני תוהה, אם יש לי מסנן ראשי (מכאני + סיליפוס) האם יש צורך במסנן נוסף על ראש מערכת? הם הרי מסננים את אותו גודל חלקיקים...
    נושא טפטוף: מאחר והגינה מפוזרת על פני שטח גדול אני אשתמש בצנרת עיוורת (ללא טפטפות פנים). כל האנשים שהקימו לבד גינה ממליצים למשוך לשיחים/עצים/צמחים ישירות צנרת 16 מראש המערכת. בעוד שגנן שפגשתי מתנגד בכל תוקף ואומר שחייבים למשוך צינור 20, ולפצל לכל צמח בנפרד עם 16. אני מניח שהאמת היא באמצע ותלוי באורך הצינור ומספר טפטפות. האם חברי הפורום מוכנים לתרום מניסיונם?
    בחירת טפטפות: איך יודעים כמה מים כל צמח צריך? בליטרים. כל פעם שאני מחטט ברשת ושואל במשתלות, אני מקבל תשובה של: השקיה מרובה, בינונית... זה לא כ"כ מספיק כאשר אני ניגש למחשב השקיה וצריך להקיש אורך זמן ומספר הפעלות ביום... ספציפית עכשיו אני מעוניין לדעת השקיה לעצים צעירים (לימון, פומלה, קלרוטריה, אולמוס וסיגלון) ואבטיח (אכן, אני מגדל אבטיח)

תודה רבה,

אלכסיי
wormer

Re: הרכבת ראש מערכת השקיה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 יולי 2015, 08:24

לגבי המסנן,נא לברר בטלפון 9848887 ,מחלקת השקיה שלנו.
לעצים טפטפות והפעלה בלי קשר לאחרים. אותה יש להפעיל בדרך כלל פעמיים בשבוע.
כל פעם חצי מנה.רצוי טפטפות בתפוקה של לא יותר מ4 ליטר/לשעה.
כך שאם צריך לתת 50 ליטר מים,אני ממליץ על שלוש טפטפות בלבד.אותן ךהפעיל לזמן ארוך כל פעם.
העצים הספציפיים זקוקים כרגע ל כ 100 ליטר ןשבוע.(יהיה צורך להגדילה בעתיד).
אבטיח יקבל הרבה מים בהתחלה ולרדת ל 5 ליטרים פעמיים בשבוע.

ככל שאורך הצינור גדול יותר יש להגדיל את קוטרו ואת הלחץ של המים.
קרי מ 20 ל 16 עדיף.
גרטמן יואב

חזור אל פורום השקיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים