איך להשקות בימים החמים?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

איך להשקות בימים החמים?

הודעהעל ידי Bamboo » 02 יולי 2009, 20:33

אני מגדל צמחים לתה, עגבניות ועצי בונסאי.
עכשיו ביגלל החום חלק מהצמחים שלי מתים בגלל החום הנוראי הזה...
העגבניות מתו לי.
הנענע מתחיל לינשור , אבל ליפני כמה ימים יצאו לו פרחים אז אולי יש תקווה.
העצי בונסאי , יש עלים שמתחילים לנשור וזה דיי מפחיד אותי, אני ממש אוהב את עצי הבונסאי שלי ואני לא רוצה שהם ימותו לי.

מה לעשות בימים חמים כאלה?
שעות מסויימות להשקות? תדירות?
אני מביא מים קצת קרים אבל לא ניראה לי שזה כל כך עוזר.

תודה !
Bamboo

Re: איך להשקות בימים החמים?

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 יולי 2009, 07:35

בימים חמים ישל להצל על הצמחים. זה חשוב יותר מתוספת מים. קימת אפשרות שהצמח לא יוכל להעביר מספיק מים מהשורשים לעלווה ואז יווצר סטרס חזק. שיכול לגרום לתוצאות שתארתם.עכשיו לגבי כמויות מים : לא כתוב אם מגודלים במיכלים או בקרקע. עגבניות במיכלים,יש להשקות יום יום. אם הטפטפות אז רצוי בצהריים. כי זה מקרר מעט דפנות המיכל. חימום הדפנות גורם לשריפת השורשים העדינים שהם יונקי המים. נענה גדלה בטבע במים זורמים המבין יבין שיש להשקותה בהרבה מים. בונסאי? אבל איזה? כללית להניח המיכל במים כל שלושה ימים בקיץ(או יותר)לכ חצי שעה. אם אפשר לדאוג שלא יראה שמש בצהריים ובכלל יתכן והמין ברשותך,אינו אוהב שמש כלל. אני יורה בעצם באויר במידת מה. כי יתכן שהצמחים שלך בכלל מוחזקים בצל. אז תמיד כדאי לפרט תנאי הגידול.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי Bamboo » 03 יולי 2009, 11:49

תודה רבה על התגובה.

כל הצמחים שלי גודלים במיכלים, ותמיד יש להם שמש.
יש לי כמה סוגים של בונסאי, אני לא ממש זוכר שמות אז הינה כמה, רימון (אני חושב שהוא מעוצב גנטית אם הוא מוציא רימונים כשהעץ עצמו נאוד קטן), כמה רוגלניות אפריקיות שהשרשתי, שני ברושים (מצבם לא טוב, גם אותם צריך להשקות הרבה?), 2 עצי זית, ויש עוד כמה אני פשוט לא זוכר את השם.
ואין לי טפטפות , אני כל יום משקה אותם פעם אחת אחרי הצהריים.
Bamboo

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 יולי 2009, 03:33

כל גדול בעציץ/מיכל בקיץ בשמש ,דורש השקיה יומיומית. בעיקר עגבניות או ירקות ופרחים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום השקיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים