השקיית עצי פרי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

השקיית עצי פרי

הודעהעל ידי door » 12 אפריל 2009, 08:38

בגני עצי פרי
עצים בגיל 5-8 שנים מקבלים השקיה בטיפטוף,אדמה בינונית(יוקנעם)
לימון,תפוז,שזיף,שסק,אשכוליות,פומלות,אפרסק-כל עץ 8 טפטפות 1.6 ל/ש
סה"כ כל עץ מקבל 12.8 ל/ש ממקור השקיה אשר בשליטה(10 עצים)
נוסף לכך עץ אבוקדו 8 שנים מניב פרי יפה מקבל השקיה לחוד
22 טפטפות 1.6 ל/ש סה"כ 35.2 ל/ש
הטיפטוף מצינור 16 רגיל של נטפים(נתוני טיפטוף מהאינטרנט )
מבקש לקבל נתונים לפי הפירוט:
1.כמה ליטר יש להשקות (לפי פירוט שעות וליטרים)
כל העצי פרי
עץ האבוקדו
2.מבקש לדעת כל כמה ימים להשקות לפי פירוט חודשים
חג שמח-דורdoor

הודעה פרטית
door

Re: השקיית עצי פרי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 12 אפריל 2009, 14:35

שלום לך:

כידוע לך הוציא נציב המים הוראה להפסיק להשקות גינות פרטיות ועירוניות. אשר על כן, מענה לשאלותיך יש בו משום נתינת יד לביצוע עבירה על החוק. אני מדגיש, לכן, שהפרטים הנמסרים כאן נועדו לספק מידע בלבד ואין בהם משום הנחיה עבורך להשקות את העצים. כל הפרטים שאכתוב לך להלן כבר מצויים, יותר מפעם אחת, בארכיב של הפורום הישן אליו תוכל להגיע דרך הדף הראשי.

ככלל, הדרים זקוקים לפחות ל-150 ליטר בשבוע כדי לשגשג בתנאי גינת הבית. כמות הרבה יותר קטנה נחוצה כדי שהם לא יתיבשו. באדמה כשלך יש לחלק את הכמות לשתי השקיות שבועיות. גלעיניים (שזיף, אפרסק, וכו') יסתדרו עם כמות של 100-120 ליטר בשבוע. שוב, יש לחלק את הכמות לשתיים. שסק הוא חסכן במים ויסתדר עם מחצית הכמות של הגלעיניים.

ועתה אני מגיע לאבוקדו. זהו עץ הפרי בעל דרישות המים הגבוהות ביותר. בגידול המסחרי עץ כזה מקבל 200 ליטר מים ביום(!). איני מבין מדוע נציב המים אינו מורה לייבש מיד את מטעי האבוקדו. אין שום הצדקה לגדל מרגרינה על העץ במחירים כאלה, ויסלחו לי כל המשוגעים על הפרי הזה. בעצם, הממשלה מסבסדת באופן בוטה את המחיר של הפרי הזה. לו מחיר המים לחקלאים היה ריאלי, קילו אבוקדו היה שווה זהב. מה שאומר שמהר מאוד היינו עוברים ליבוא מארצות בהן אין בעיה של מים. בכל הכנות אינני מבין את רצונך לטפח עץ בעל דרישות מים כאלו, גם אם בגינת הבית אתה תשקה אותו הרבה פחות כי אין לך צורך בכמות כה גדולה של פרי הנדרשת מעץ בגידול המסחרי. אם תעשה חשבון תמצא לבטח שכל פרי עולה לך הרבה מעבר לעלותו בשוק. לו אני במקומך הייתי עוקר את העץ הזה מיד, גם ללא ההוראות של נציב המים והאיום הנלווה (לפי העתונות, 13,000ש"ח קנס למי שיתפס משקה את הגינה!). לגבי חלוקה לחודשים, כל הכמויות אמורות לתקופה של אפריל-אוקטובר. בחורף יורדים למחצית הכמות אם לא ירדו גשמים משמעותיים (20מ"מ לפחות) במשך שבועיים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי שי לוי » 15 אפריל 2009, 07:28

האם במשתלת יגור הפסיקו למכור עצי פרי? (נאה דורש נאה מקיים)בגלל דבריו של נציב המיים?
ובכלל הנציב גם דיבר על הקצבה ל 4נפשות ונקב במספרים ...אולי ורק אולי אותו אחד החליט לנצל את כמות המיים בצורה אחרת ולא במקלחות ארוכות ו....
מלכתחילה פורום זה מקור אינפורמטיבי!
שי לוי

הודעהעל ידי sapirsn » 05 יולי 2009, 15:05

מה הכמות המינימלית על מנת להחזיק את העץ ירוק
ועל מנת שבימים טובים יותר יתחדש?
האם לגזום עלווה ירוקה ולהשאיר רק גזעים לרא תחסוך במים?
sapirsn

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 05 יולי 2009, 22:08

אם תגזם כל העלווה זה יביא לחיסכון משמעותי במים. העץ פשוט ימות ולא יזדקק יותר להשקיות. העלים, אלה הם הריאות של העץ, דרכם הוא נושם ומבצע את פעולת ההטמעה. בלעדיהם אין לצמח רגיל קיום, לכן ההצעה של גיזום לא מתקבלת על הדעת. אם כוונתך רק להקטנת הנוף, זה עשוי לחסוך במשהו אבל לא הייתי מסתכן במשחקים כאלה. פעולות כאלו צריך להשאיר למומחה. כמות מינימלית של מים? אני מניח שעץ בגודל בינוני ישרוד על 150 ליטר מים בשבוע.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 15 יולי 2009, 13:53

איני יודע מי קדם למי,אורי זוהר לרמבםאו שזה היה הפוך(סביר יותר) שאמר: אפשר לרמות רק בינ אדם ,אבל לא את בני המעיים. לכל צמח יש מינימום מסוים של מים,שאם יקבל פחות,הוא יגיב בסבל עד אפילו קמילה סופית. אנו ממליצים כיום על כמויות כאלו. :mrgreen:
גרטמן יואב

חזור אל פורום השקיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים