השקיית גינה במים אפורים בלי טיהור

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

השקיית גינה במים אפורים בלי טיהור

הודעהעל ידי abrasha » 03 יוני 2010, 21:32

שלום לכולם!

זה כבר שבועות שאני שובר את הראש איך להקים גינה על טהרת המים הממוחזרים - בינתיים על בסיס מקלחת וכיור מקלחת בלבד ועד שמצאתי פיתרון איך להוציא את המים החוצה - שאליו לא אתייחס כרגע - נתקלתי בשאלה - האם המים עם הסבון/דטרגנטים/וכו' פוגעים באדמה או בצמחים או במי תהום?
אפשר להגיד שדי הוציאו לי את האוויר מהמפרשים, אז רציתי לשאול האם זה עובדה מוחלטת ומוסכמת שמי מקלחת מזיקים לאדמה או שלא?
מטרתי הסופית היא לשאוב את מי המקלחת כמו שהם - עם טיפה סינון גס בדרך, למיכל אגירה בגינה ולגדל בעזרתם שתילי ירקות ואולי גם עצי פרי או נוי, בלי טיפולים מיוחדים לצמחים או למים - רק לשאוב ולהשקות כשצריך, כמובן בלי לאגור מים להרבה זמן כי הבנתי שזה מסריח ומגדל חיידקים.
האם הפיתרון הוא להשקיע בטיהור יקר או שחומרת העניין תלויה רק בכמות או תדירות ההשקיה?
אשמח לשמוע חוות דעת והצעות לשיפור

ערב טוב
ישראל
abrasha

Re: השקיית גינה במים אפורים בלי טיהור

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 04 יוני 2010, 05:45

לאף אחד אין עדיין תשובה מוחלטת בנידון.
עובדות: ביתי שגרה בדירה שכורה,מצאה שם סידורים להשקיה של עצי פרי רק במי המקלחות והכיור. במשך שךוש שנים לא קרה נזק נראה לעין. הפירות היו רבים ונהדרים.למרות זאת אני ממליץ להשתמש במים כאלו רק חלקית. כי איני יודע עדין מה השפעתם על הקרקע.
בכפר בערבי כתיר בדרך לירושליים,גדלו ירקות על מי ביוב ירושלמיים לא מטוהרים. הירקות צמחו היטב. משרד הבריאות המליץ לישראלים לא לצרוך אותם.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 04 יוני 2010, 09:22

ברגע זה (10.15 ) מתקינים אצלנו מתקן לדוגמא לשימוש במים אפורים. המתקן מנקה המים ממוצקים ומנטרל חלקית את הדטרגנטים.אז רק שתדע שקימים מתקנים כאלו. הבעיה שינה בנושא מבחינה טכנית,היא סתימת פיות של טפטפות וממטרות אם לא מטהרים אותם מחומרים מוצקים.המתקן פה משקה מס' צמחים שנראים טוב.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי glilon » 08 אוגוסט 2010, 00:35

אצלי קיימת מערכת כמו שהוזכרה פה. מיכל 200 ליטר+משאבה ומצוף. המים עוברים סינון רק ע"י רשת בכניסה למיכל.
תוך מספר שבועות של עבודה כל הטפטפות, ללא יוצא מהכלל, נסתמו. ניסיתי להתקין מסנו השקייה אך זה החליש משמעותית את הזרם והמים לא הצליחו להגיע לגינה אז הוצאתי אותו.
שורה תחתונה, הוצאתי את כל הטפטפות ואני מתכוון לחורר היטב את צינור ההשקייה בחורים גדולים שלא יסתמו ולתת למים לנזול ממנו לגינה ללא טפטפות. עדיין בתהליכי בדיקה.
glilon

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 אוגוסט 2010, 08:40

המתקן שדובר בו אמור לפתור את להמעיט את תופעת סתימת הטפטפות.שימוש בחורים במקום טפטוף הוא לא רע במקרה זה.אבל למדוד את הכמות יהיה קשה יותר.כמו כן מומלץ אחרי כל כמה מנות אפורות,לשטוף מעט את השטח במים רגילים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי shalom » 12 ינואר 2011, 09:58

אהלן יש לי שאלה החלטתי בגלל שאין לי כסף למערכת סינון מים אפורים לבנות בעצמי זתומרת חבר שלי שעשה שיפוץ בבית החליף את כל הברזים שלו עכשיו היה להם בברזים מסננת וביקשתי ממנו ולקחתי תמסננת והצלחתי לארגן איזה סינון עם הצינורות שהיה לי , השאלה שלי האם הסינון הזה עוזר או שכל האילתור שלי היה לשוא?
shalom

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 13 ינואר 2011, 06:12

עד שלא תנסה לא תדע. פשוט אין לנו וכפי הנראה גם לאחרים,מספיק ניסיון בנידון.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי shalom » 18 ינואר 2011, 08:44

יאללה למה אין איזה מהנדס חברה מישהו שייקח על עצמו את העניין הברזים והמים לא הטהורים וימכור מסננות או משהו בסגנון נראה לי זה סטארט אפ רציני וחוץ מזה שזה יכניס המון גם יתרום לחיסכון המים...
shalom

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 18 ינואר 2011, 09:05

נסה לשוחח בטלפון עם מחלקת ההשקיה שלנו. 04.9848887.
גרטמן יואב

חזור אל פורום השקיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים