שימוש במים אפורים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שימוש במים אפורים

הודעהעל ידי GUY » 18 דצמבר 2009, 14:47

שלום לכולם

אני מתכוון להתקין מערכת בגינה לשימוש חוזר במיים אפורים ( מקלחת אחת בלבד בשימוש 5 אנשים) ומי גשם (כאשר יש והשנה נראית טוב)
יש לי מספר שאלות אך תחילה אתאר בקצרה את המערכת כפי שתיכננתי

מדובר במיכל להגירת נוזלים בנפח של 1000 ליטר שמיועד גם לשימוש של אחסון פסולת מסוכנת לרמת חובב ולכן עמיד מאוד
קישור לתמונה של המיכל -http://escil.co.il/inner.asp?id=411 מחיר המיכל כ 450 - 500 ש"ח
למיכל פתח תחתון שלפתח זה אני אחבר מערכת השקיה (כרגע עוד אין לי -בית חדש) , כמו כן ניתן להזמין מיכל עם פתח עליון וכאשר המיכל מלא ניתן לחבר לשם צינור ניקוז ( לביוב או לשרשר עוד מיכל למרות שלא נראה לי שצריך)

לאחר שיש מיכל להגירה נשאלת השאלה איך להכניס את המיים למיכל (כלומר טיהור המיים)
אני חושב שגם כאן ניתן לבצע "מערכת" זולה ופשוטה את המיים גם מגשם וגם מהמקלחת אני מעביר למיכל ראשון
בחלק העליון של המיכל יש רשת עדינה (ניתן גם להשתמש בגרב נילון) לאחר הסינון של הרשת המיים עוברים דרך חצץ עדין (חול שמשמש לחתולים)
המיכל בנוי כך שהמיים חייבים לעבור דרך החצץ (צורת המיכל כמו משפך גינה שמלא בחצץ והמיים נכנסים בראש המשפך ויוצאים דרך הפיה שנומוכה מעט מפתח הכניסה)

בשלב השני המיים עוברים למיכל זהה שמכיל חול ים
לאחר מכן עוברים למיכל הגדול לשימוש

כלומר אני מבצע בעזרת שני משפכים סינון מכני למיים
תמונה של משפך http://www.hagarin.co.il/He/catalog/gardenaccessories/item/Default.aspx?ItemID=1

מי הגשם גם יעברו סינון כנ"ל את החול והחצץ אני החליף לפי הצורך
שאלות:
1) איך אני יכול לבדוק את איכות המיים ביציאה (התאמה להשקיה בטפטפות או המטרה) ועם בכלל טובים לשימוש בגינה?
2)קראתי שיש "סבונים אקולוגיים" שלא מכילים חומרים מזיקים , מי יודע היכן ניתן לקנות או היכן יש רשימה של המוצרים בתחום?
3)נראה לכם שלמיים דרוש סינון נוסף ?
4) סינון ביולוגי ע"י חידקים ייהיה לבד במיכל או שעלי להוסף תוסף נוסף למיים?

תודה
גיא
GUY

Re: שימוש במים אפורים

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 18 דצמבר 2009, 15:47

נראה שחשבת היטב ותכננת מערכת שלמה לסינון מים, אבל אין בה צורך כיון שמי המקלחת מכילים רק חומרי סבון (דטרגנטים) בצורה מומסת או בתחליב. מים כאלה, אם כבר, צריך לטהר ולא סתם לסנן. במי המקלחת אין חלקיקים שגודלם ימנע מהם לעבור דרך המסננות שלך. באשר למים אפורים בכלל, אני לא נלהב מהשימוש בהם אבל רבים טוענים שאינם מזיקים לצומח. טענה זו אני מקבל עם הסתיגות מה. הסכנה טמונה בשימוש ממושך במים אלה, שימוש העלול לגרום לכך שהקרקע "תורעל" על-ידי חומרים דוגמת מלחי בורון. בקרקע מורעלת יקשה למיני הצומח לשגשג. ולכן ההסתיגות שלי משימוש במי מקלחת. אם אתה רוצה לעשות בהם שימוש, דאג לכך שלסרוגין תשקה בהם ובמים שפירים. פעם מי מקלחת מהמיכל, ופעם מים מהברז. באופן כזה המים השפירים ידאגו לשטוף מהקרקע כל גורם לא רצוי שבא עם מי המקלחת. אנא קרא את ההתיחסויות הקודמות לנושא באתר הזה על ידי הקלדת מים אפורים בחלון החיפוש. בארכיב של הפורום הישן אליו ניתן להגיע דרך האתר הראשי, תמצא עוד יותר התיחסויות מפורטות. קיצורו של דבר, אגור את המים במיכל הגדול. ותר על מערכת הסינון המסובכת, אין בה תועלת. הקפד לסרוגין להשקות במים שפירים. כמובן, מי גשמים הם המעולים שבסוגי המים ואין שום בעיה להשתמש בהם ישירות מהמיכל.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום השקיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 22 אורחים