חושש שרימו אותי שוב עם הזרעים...

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

חושש שרימו אותי שוב עם הזרעים...

הודעהעל ידי cass » 05 דצמבר 2012, 21:41

בעבר נתקלתי בתופעה של זרעים שלא נבטו למרות הכנה יסודית של האדמה או האדנית. אחרי מספר נסיונות הבחנתי שתאריך התפוגה הוחלף על-ידי הדבקת מדבקה עם תאריך חדש יותר (נתקלתי בזה בהרבה משתלות). השנה פיזרתי זרעים לפני יותר משבועיים, כמעט שלושה. להפתעתי הזרעים שנבטו היו מועטים וגם אלה היו חלשים וגדילתם איטית. מדובה בזרעים של גזר, קולרבי, כרובית, סלק וצנון. הזרעים פוזרו בגינה לאחר הקילטור, ממש לפני הגשם כדי שייכנסו בין גרגרי החול ויתכסו מיד באדמה עם טפטוף הגשם. זרעים כדוגמת גד השדה צמחו כך שנשללת האפשרות שציפורים אכלו את הזרעים. גם לא ראיתי סימנים לחיטוט ציפורים שגירדו את האדמה להוצאתם, ולא היו מתרכזות באזור הזריעה. גם אלה שהונבטו באדניות עם שמש ישירה כל היום נתקלו באותן בעיות.
התבוננתי בתאריך התפוגה ומצאתי שהתאריך היה תקין. (הייתה הטבעה של התאריך, לא היתה שום מדבקה). חלק מן השקיות היה "מעוות" עקב רטיבות, אבל הזרעים היו בתוך ניילון אטום שאינו אמור להעביר מים. הזרעים היו יבשים לגמרי. שאלתי היא האם נתקלתם בתופעה ומה יכולות להיות סיבות נוספות.
cass

Re: חושש שרימו אותי שוב עם הזרעים...

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 06 דצמבר 2012, 08:29

נתקלים מידי פעם בתלונות לקוחות בנושא אמינות של הכתוב על אריזות של זרעי צמחים שונים.
חשוב לנו לקבל מידע גם על השם של החברה הכתוב על האריזות למען נוכל להתלונן במקום המתאים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום זרעים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים