זרעי פלפל חריף ועלים אכולים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

זרעי פלפל חריף ועלים אכולים

הודעהעל ידי אריאלו » 17 נובמבר 2012, 15:05

היי ,
אני מנסה לגדל מזה חודשים וחצי זרעים של פלפל חריף עד עד עכשיו ללא תוצאות ( הצמח גדל מעט אך ללא פלפל חריף אחד )
למעשה מצבו של הצמח נראה לא כל כך טוב , העלים שעליו נראים מעט אכולים ( חלקם עם חורים וחלקם אכולים בקצוות) ניסיתי לשנות את כמות המים שאני נותן לו אך שום דבר לא השתנה ..
רציתי לדעת מדוע הצמח גדל בצורה הזאת ומה עלי לעשות בכדי למנוע את אכילת העלים והצמח יתחיל להוציא פלפלים....( לפי מה שקראתי באינטרנט הצמח צריך להוציא פלפלים לאחר כחודשים )
חוץ מזה ראיתי גם פעם אחת תולעת לבנה מטיילת על אחת העלים..מה הדבר הטובה ביותר להיפטר מהם? ( הצמח מיועד לאכילה)
יש לי עוד הרבה זרעים שאני רוצה לשתול אך כדי שאני אדע למה הצמח הגיע למצב הזה לפני :)

תודה רבה !
קבצים מצורפים
1.jpg
אריאלו

Re: זרעי פלפל חריף ועלים אכולים

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 17 נובמבר 2012, 21:47

ספר כיצד הוא מטופל.
תן השקיה של מי סבון ומחרת שטוף את המצע.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי אריאלו » 18 נובמבר 2012, 00:37

פשוט לקחת מים עם סבון ולהשקות אותו ? לא שמעתי על טיפול כזה.. איך זה אמור לעזור ?
בדרך כלל דרכי הטיפול של בצמח היו השקייה כל יומיים,וניסיתי להעביר אותו מאיזור מוצל לשימשי אבל לא ראיתי שום התקדמות בשניהם...
ודרך אגב מה יכול להיות הסיבה לעלים האכולים ?
אריאלו

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 18 נובמבר 2012, 08:18

ה"תולעת" הלבנה היא זחל של מזיק כלשהו ולא תולעת. אליה כיוון חברי כאשר הציע לך "להשקות" במי סבון. זחלים אלה נוטים להסתתר בקרקע ביום ולצאת לאכול את העלים בלילה. מי סבון לא אהובים עליהם והם ימהרו לברוח כלפי מעלה אם "תשקה" במי סבון את העציץ. אחרי כל זאת לדעתי מרבית הנזק הנראה בתמונה אינו עקב אכילה על ידי זחלים אלא מתקפה של אקריות הניצן בשלב מאוד ראשוני של הצימוח. אין טעם לטפל כעת בצמחים. התחלת מאוחר מדי והשתילונים האלה לא יניבו פרי כלל. נסה שוב בעונה הבאה ואז זרע את הפילפל בכוסיות המיועדות לכך (קונים במשתלה) כבר בסוף מרץ וכאשר השתילים יהיו בגובה 10סמ' לפחות העבר לאדמת הגן או לעציץ גדול. פילפל מניב בעיקר בלב הקיץ, לא בסתיו ובחורף להוציא כמה מיני נוי. אפשרות מוכחת יותר: קנה באביב שתילי פלפל במשתלה קרובה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי אריאלו » 18 נובמבר 2012, 12:10

תודה רבה על התגובה המהירה !
אבל יש לי עוד כמה שאלות שאני אשמח אם אקבל עליהן תשובה :
1) מצבו של הצמח בלתי הפיך ? לא ניתן להציל אותו בצורה כל שהיא ? ( מים וסבון או כל דרך אחרת )
2) למעשה שתלתי לפני מספר ימים באדנית חדשה עוד מספר זרעים חדשים, האם יש סיכוי בכלל שהם יניבו פרי או שבתקופה הזו אין משמעות לזריעה כלל וכלל?
2.1) אני חייב לגדל אותם בכוסות קטנות ואז להעביר לעציץ גדול ?
3) מה הייתה הטעות בדרך הטיפול שלי ? איך עלי לטפל "בשוטף" באדנית החדשה בכדי למנוע ( עלים אכולים, תולעים , וכל מה שתארת )

כמו שאפשר לראות אני "חדש " בתחום חח אז מצטער אני שואל יותר מידי :)
ממש תודה !
אריאלו

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 19 נובמבר 2012, 08:04

1. לא ניתן. עונתו חלפה.
2. אין מצב. ראה מס. 1
2.1 אפשר ישרות בקרקע ולדלל אחרי הנביטה. לדבריך אין לך מושג רב אז הטוב ביותר שתקנה בפרוטות שתילים מוכנים בעונה הבאה.
3. אתה חוזר שוב ושוב על אותה שאלה ולא קורא את התשובה. הטעות היא בתזמון. פלפל הוא ירק של קיץ.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי אריאלו » 20 נובמבר 2012, 12:15

תודה רבה על התשובה ,
את הצמח הזה שתלתי בקיץ ועדין הוא לא צמח כמו שצריך, הבנתי שעכשיו זה לא העונה המתאימה לזריעה של פלפל אבל עדין לא הסברתי מה הסיבה לכך שהעלים הפכו אכולים.......
והכי חשוב איך מונעים דבר כזה ? :roll:
אריאלו

חזור אל פורום זרעים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים