זרעי ברוש

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

זרעי ברוש

הודעהעל ידי lucaci » 12 יולי 2010, 14:26

יש לי בעיה.עושה לפי איך שמוסבר באינטרנת באתרים רוסיים ואנגליים ולא יוצא לי להנביט.עם עצי שיטה אין בעיה.רק למי שיש לו נסיון שיענה.
lucaci

Re: זרעי ברוש

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 13 יולי 2010, 03:39

זרעי ברושים נהגנו לגדל בכמויות של עשרותאלפים. מעולם לא היו בעיות הנבטה. פיזרנו על מצע הנבטה ודאגנו לרטיבות ולצל.זה הכל. ספר איך זרעת וכל מה שעשית בנידון,כולל הכנת הזרעים וכמה זמן עמדו אצלך לפני הזריעה. ד"א זרעי שיטה קשים בהרבה להנבטה מאלו של הברוש המצוי.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי lucaci » 25 יולי 2010, 19:16

זרעי שיטה קשים אבל יש טיפול טרום-הנבטה-פוצעים את הקליפה הקשה על ידי נייר כסף ושופחים מיים רותחים.משאירים במיים ללילה והזרע מתנפח ואפילו נפתח.אחרי יום יוצא החוצה.ברוש בלתי אפשרי להוריד לו קליפה בגלל הגודל והמבנה..באתרים זרים כתוב צריך GERMINATE בקירור לחודש לפחות לפני...אני לא רוצה לחקות חודש ואז עוד שבועיים להנבטה..אספתי 2 איצטורבלים והוצאתי את כל הזרעים..פתחתי אותם עם מספריים וראיתי שהרוב שחורים ויבשים בפנים וחלק קטן לבנים ואז החלטתי להגדיל סיכויים ושמתי אותם במיים-מה שצף זרקתי מה שלא כיסיתי בחצי ס'ם תערובת קרקע רטובה בכלי וכיסיתי עם ניילון נצמד..הטמפרטורה בבית 30 מעלות..יכול להיות זה יותר מדי חם כי גם שיטה נבטו יותר טוב בטמפרטורה של 25...
lucaci

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 26 יולי 2010, 08:50

הכיסוי לא היה במקום. חוץ מזה ,אם תזרע בחורף תצליח יותר.
גרטמן יואב

חזור אל פורום זרעים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים