נבטי פשתן

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

נבטי פשתן

הודעהעל ידי טל טל30 » 22 נובמבר 2009, 14:56

שלום לפורום.
לאחרונה נבטטי זרעי פשתן, ואחרי 3 4 ימים כבר יצאו נבטים ממש גדולים, ברצוני לשאול האם נבטים אלו ראויים לאכילה? האם זה רעיל? האם בנבטים אלו ישנו גם את החומציות של אומגה 3?
טל טל30

Re: נבטי פשתן

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 22 נובמבר 2009, 16:12

הנבטים ראויים לאכילה ומכילים את הריכוז הגבוה ביותר של חומצות אומגה-3. יש ברשת חומר רב על צמח הפשתן (Linum usitatissimum), זרעיו והשמן המוכן מהם, וגם על נבטי הזרעים. באשר לאכילה, מומלץ לא להגזים בפרט אכילת זרעים. אם אוכלים ממנו בלי לשתות כראוי עלולה להיווצר בעית חסימה בדרכי העיכול. על הנבטים וערכם התזונתי קרא/י לדוגמא באתר המצורף. והערה לשונית: יש לומר הנבטתי ולא נבטטי.

http://www.naturalalphaomega.com/produc ... eed-powder
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי טל טל30 » 22 נובמבר 2009, 17:18

א. תודה לך על התשובה.....אני כבר הרבה זמן מפחש אינפורמציה על נושא של נבטי פשתן....ולא מצאתי, כול האתרים (בעברית) ברשת מדברים על זרעי פשתן ולא על נבטי פשתן.אז תודה, וגם שאלתי המון נטורפתיות בהרבה פרומים לאף אחת לא הייתה תשובה ברורה חלקן גם אמרו שאינן יודעות.

ב. שאלתי שאלה זו גם בפורום בתפוז להלן הקישור : http://www.tapuz.co.il/blog/viewEntry.a ... yId=946448 תדפדף למטה למטה בתחתית שם השאלה לי בפורום,- ושם נאמר לי מפורשות שנבטי פשתן אינו טוב להנביט, ורק זרעי פשתן נאכל ע"י הטחינה....ועיין שם, ולכן הצלחתי להתבלבל בכול נושא הזה...ותודה על האתר ששלחת לי שבאמת עזר לי...תודה...

ג. שאלה אחרונה האם אפשרי לקחת את כל הנבטי פשתן ולהכניסו למסחטת מיצים, כמו שעשית בעבר לעשבי חיטה שנבט אצלי בגינה?

ד. אשמח לקבל תגובה טל
טל טל30

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 23 נובמבר 2009, 06:52

אני יכול לחפש עבורך באינטרנט..אבל מציע שתעשה זאת אתה ותדווח גם לנו. אני מקבל המון שאלות גם דרך צור קשר וקשה למצוא פנאי לחיפושים נוספים באינטרנט.
גרטמן יואב

חזור אל פורום זרעים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים