הדשא שלי סובל מקרחות , העלתי תמונה ...

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

Re: הדשא שלי סובל מקרחות , העלתי תמונה ...

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 22 יולי 2009, 13:27

לצערי, אינך מצליח לרדת לסוף דעתי גם אחרי שהפניתי אותך לדוגמא טובה של איך לצלם ולאלו תמונות אנחנו זקוקים. התמונות ששלחת חסרות שימוש. אני מציע שתקח חופן עלים כאלה למשתלה מובילה בסביבתך ותראה להם. בסט התמונות הראשון, בתמונה האחרונה בפינה השמאלית התחתונה תוכל לראות עלה עם כתמים עליו. תמונה ברורה של עלה אחד כזה (בכל משטח תמונה), זה מה שדרוש כדי לבחון את מצב הדשא. מאחר ואינך יכול להמציא צילומים באיכות טובה, גש בבקשה למשתלה קרובה והתייעץ עימם. אם אתה קרוב ליגור הבא עימך סט עלים לדוגמא והשאר אותם עבור יואב אם הוא איננו במקום. אני עצמי נמצא שם רק לעיתים רחוקות. בהצלחה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי aviad22 » 22 יולי 2009, 13:57

בכל מקרה אני לא גנן מקצועי או משהוא בכדי להבין את השפה הגבוהה שלך
וראיתי איך אותו אדם צילם ואני חושב הבאתי תמונות יותר ברורות משלו פי כמה וכמה
רק אוליי את העלים הנכונים לא הבאתי , פשוט אוליי עם היית מסבירה בשפה פחות גבוהה היייתי מבין מה לעשות ...

רק רציתי לשאול , כל כמה זמן אני צריך להשים בונה מדשאה ? קטל חרקים ? חומר דישון ?
איזה טיפול עושים נגד מחלה בדשא ? יש לזה חומרים מיוחדים שניתנים להשגה ?
לפחות רק על השאלות האלו תעני לי , בקשר לזהות המחלה אני ינסה לבדוק עם משתלה .
aviad22

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 22 יולי 2009, 23:01

צר לי אם קשה לך להבין את דברי. זו שאלה של סגנון, ולא שפה גבוהה, ולצערי איני יכול להתאים את סגנון הכתיבה לפי דרישה. אני מאמין שביקשתי ממך מספר פעמים, ובשפה פשוטה, תמונות תקריב בהן עלה אחד תופס את כל שטח התמונה. את זאת לא עשית ולי אין דרך לבחון תמונות באיכות שאתה שולח. המטרה של שנינו היא שאוכל לבחון ולומר לך מה הבעיה. אם אני אומר לך שאיני יכול להשתמש בתמונות שאתה מעלה, עליך לקבל זאת כביקורת עניינית ולא כפגיעה אישית.

לגבי יתר שאלותיך:
1. דשאים סובלים ממספר עצום של מחלות. ממש כמונו. כמו שלא כולנו חולים אך ורק בשפעת כאשר איננו מרגישים טוב, כך גם במקרה של הדשא אין רק מחלה אחת ממנה הוא עלול לסבול. מי המחלה שפגעה בדשא במקרה נתון - זו בדיוק השאלה שבגללה ביקשתי תמונות תקריב ברורות. בלעדיהן לא ניתן לזהות את המחלה, ואם לא מזהים נכון גם הטיפול שיוצע לך לא יניב תוצאות רצויות.
2. בונה מדשאה. פזר כיום ושוב פעם בתחילת ספטמבר. הוראות לגבי כמויות מצויות על האריזות. חזור לדשן שוב בתחילת חודש מרץ 2010. לידיעתך, בונה מדשאה הוא חומר דישון. אין צורך לפזר דשן נוסף על בונה מדשאה.
3. חומרי הדברה כנגד מזיקים יש לפזר בהתאם לצורך, כלומר כשמזהים בעיה ספציפית. ליתר בטחון, וכאמצעי מניעה, פזר דורסבן או כל חומר מתאים אחר שיומלץ לך במשתלה קרובה, אחת לשבועיים-שלושה. להשקות מיד לאחר הפיזור.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי aviad22 » 23 יולי 2009, 03:40

לתמונה כזו התכוונת ?
תמונה

הקרחות נגרמו עקב המחלה דהיינו אחרי הטיפול הדשא אמור להתמלות בחזרה ?
בצידי הדשא היה מונח תוף ועכשיו החלטתי להוריד את הטוף ונשאר לי עפר , המטרה היא
שהדשא פשוט יתפשט על כל השטח שבו היה מונח הטוף
השאלה עם אזרוק שם זרעים כאלו אצליח להגיע למצב שהדשא יתמלא לחלוטין ? גם אזרוק על כל איזורי הקרחות
תמונה

תודה רבה לך ואני לא נפגע בסך הכל את לא חייבת לי כלום !
אה ועוד משהוא ...
שמתי פעם אחת כבר "בונה מדשאה" אז עד לספטמבר לא להשים עוד פעם ?
aviad22

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 23 יולי 2009, 08:55

התמונות מורות על מחלות . אבל לא נותנות אפשרות לזיהוין של אלו. החומרים הורדו מהמדף בראשון ליולי השנה. אז עדין יתכן שנמצאים בידי לקוחות,או בידי מוכרים פחות אחראים שממשיכים למכור אותם ולא החזירום לחברה היצרנית.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 23 יולי 2009, 08:59

הבט בבקשה. נדמה לי שאינך קורא בעיון מספיק את מה שאני כותב. שים לב שאני מקפיד לכתוב פעם ועוד פעם בלשון זכר ואתה עונה לי כאילו הייתי ממין נ'. אני אומר זאת רק כדי להדגים לך שיש לך קושי מסוים לקרוא מה שאני כותב. ביקשתי לפחות שלוש פעמים עלה אחד בשטח התמונה כולה, לא מספר עלים ולא שלוחות שלמות, רק עלה בודד אחד. והנה הפעם אתה מצלם קטע מדשאה ושואל אותי אם לזה התכוונתי. לצערי איני רואה כיצד אפשר להמשיך כך את הברורים. לדעתי קבלת את כל התשובות שיש באפשרותי לתת. עתה אני מייעץ לך להרים טלפון למשתלה ולבקש את יואב. בשיחה בעל פה אני בטוח שהדברים יסתדרו הרבה יותר טוב, יקל עליך להבין את מה שאנו מנסים להסביר ללא הצלחה בכתב ויקל עלינו להבין אותך. יואב נמצא בכל יום בשעות הבוקר במשתלה מלבד ימי רביעי בהם הוא נמצא בשעות אחר הצהריים. לצערי אין דרך שתתקשר אלי טלפונית. אני מגיע רק לעיתים רחוקות למשתלה. אנא אל תהסס לצלצל אל יואב. אני מאחל לך הצלחה עם הדשא ובכלל.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי aviad22 » 23 יולי 2009, 15:27

כי אני רואה ביוזר שלך את השם "סיוון" הרגלתי עצמי שמדובר בנקבה !
בקשר לעלה בודד - אני יכול לצלם מקרוב , אבל פשוט התמונה לא יוצאת ברורה וממש לא תצליח לראות כלום
ואותו אדם שהפנת אותי לאשכול שהוא פתח ממש צילם תמונות בידיוק כמוני - והוא לא הביא תמונה על מסך שלם
ככה שעם הייתי מקבל דוגמא של תמונה מסויימת המתאימה לדרישותיך - היינו מצליחים להגיע לעמק השווה
רגע אז עם הורדו החומרים לריפוי הדשא - מה עושים בד"כ כאלו שלא הצליחו להשיג את החומר ? ולמה להוריד תרופות עם עדיין המחלות קיימות ?
בקשר לזרעי דשא שהבאתי לא ענית לי עם זה יועיל או לא .

ועכשיו הכי לעניין - עם אגיע אליכם למשתלה עם עלי דשא , אתם אומרים שאצא מרוצה עם הטיפול המתאים ?
אין לי כל בעיה לבוא !
aviad22

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 24 יולי 2009, 14:28

אבידע, עשה טובה וצור קשר טלפוני אלי ביום א' או יום ב'. נראה לנו שלא נצליח להסביר את עצמנו בשיחת אינטרנט. ולדעתי הדשא שלך יוכל להבריא אם תשלש לו את כמות המים.ואנא עצור את השרשור ופנה אלי ישירות. אני מחכה לטלפון או דןא"ל דרך צור קשר באתר. קשר עם יואב.תוסיף שם טלפון ואצור קשר עמך. יואב
גרטמן יואב

הקודם

חזור אל פורום מדשאה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים