הדשא שלי סובל מקרחות , העלתי תמונה ...

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הדשא שלי סובל מקרחות , העלתי תמונה ...

הודעהעל ידי aviad22 » 19 יולי 2009, 19:12

שלום !
אשמח לייעוץ מקצועי איך לטפל בדשא
כמו שכתבו פה , אני רוצה שהוא יראה כמו באצטדיון רמת גן (אגב כמעט ולא דורכים עליו)
מה אני צריך לעשות ? תודה רבה מראש .

תמונה

תמונה
aviad22

Re: הדשא שלי סובל מקרחות , העלתי תמונה ...

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 יולי 2009, 06:29

שלום לך:

כדי שיראה כמו באיצטדיון רמת-גן, צריך לטפל בו כמו שמטפלים שם. בינתיים, אני מבחין בלא מעט בעיות מלבד הקרחות. שים לב שגם בצל יש לדשא שלך גוונים הנעים מירוק כהה ועד לירוק חיוור, כמעט צהבהב. הבדלים אלה בצבע עלולים להעיד על מחסור בדשן, או פיזור לא שווה שלו. מתי דישנת את הדשא, במה ובכמה ליחידת שטח? הדשא לא מכוסח באזורים מסוימים, ונראה גם שהשקיתו לוקה. כמה מים הוא מקבל (ליטרים, לא זמן!) לכל מ"ר בכל שבוע? האם פיזור המים שווה בכל מקום? לפני כשבוע הסברנו כאן כיצד למדוד את הכיסוי של הדשא במים באזוריו השונים.

ועתה לבעית בקרחות. יתכן שמדובר במחלה. קטוף עלה בודד ממש מגבול קרחת כזו וצלם רק אותו (באופן שרק העלה יתפוס את כל התמונה) משני צדדיו. השתדל לשמור על מיקוד טוב. צרף כאן את התמונות. חזור על התהליך לפחות בשלושה אזורי קרחות של הדשא. אפשרות נוספת לקרחות היא פעולה של מזיקים, בעיקר זחלי עשים וחיפושיות. האם פזרת חומר הדברה כנגד מזיקים, ואם כן מתי? אם יש מקומות בהם הדשא יבש ממש, נסה לתלוש אותו. אם הוא נתלש בקלות, סימן שיש מזיקים פעילים במקום.

ענה על השאלות, וצרף את התמונות המבוקשות, ואנחנו מצידנו ננסה להנחותך בטיפול נכון. בינתיים קלטר את הדשא והקפד על השקיה נכונה (הקרקע במקום הקרחות נראית יבשה ודחוסה. קרקע כזו לא מאפשרת לדשא לנשום). בחיפוש באתר תמצא גם הנחיות להשקיית מדשאות.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי aviad22 » 20 יולי 2009, 13:07

בכדי לצלם , לקטוף עלה מהאיזור היבש (מתוך הקרחת עצמה) או מהאיזור הירוק ?
בקשר להשקיה , זמן אני רק יכול להגיד לך , כמות אין לי מושג כמה זה יוצא
דשן אף פעם לא שמתי , אך קניתי הרגע "בונה מדשאה" , אני רק מחכה לשלוח לך תמונה של העלה
ואז לעשות את הטיפול שתציע לי .
aviad22

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 יולי 2009, 13:29

אנא קרא את ההתכתבות עם olegro , בפורום מדשאה, מיום 4/7/09. תמצא שם הסבר כיצד למדוד את כמות המים שאתה מגיש כיום, את אחידות פיזורה, וגם כיצד להשקות נכון מדשאות. רצוי תמיד לערוך חיפוש בפורום הזה, ובקודם לו. חיפוש כזה כמעט תמיד יספק לך תשובות עניניות ובמהירות. לא תתפלא לשמוע שהשאלות ששואלים הגננים החובבים חוזרות על עצמן פעם ועוד פעם. קריאה בארכיבי הפורומים תחסוך לך ולנו זמן יקר. כמובן, אם הדברים לא נהירים אל תהסס תמיד לפנות בשאלות נוספות.

גם לגבי העלה יש באותה הפניה התיחסות. שים לב לתמונות שהוא צרף ועשה כמותו. ביקשתי עלה מגבול הקרחת ולא מתוכה. לבסוף, הדשן שלך זקוק לדישון מידי. דשן בונה מדשאה טוב מאוד לדשא שלך, אבל הוא לא יפתור את בעית הקרחות. לשם תצטרך להעביר שלוחות ממקום בו הדשא צפוף. הקפד על השקיה נכונה ודישון והדשא ישקם את עצמו עוד הקיץ.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי aviad22 » 20 יולי 2009, 14:33

אוקיי , קראתי בקשר למדידת כמות השקיה - אנסה לבדוק זאת
בקשר לקרחות - אין זרעים של דשא שאני אוכל להשים ופשוט יגדל הדשא במקומות הנחוצים ?
או ששאני אכסח את הדשא ללא התא אכסון של העשבים - וכך העשבים שקצרתי ישארו על המשטח ואליי זה יגרום לגדילה בכל המקומות ?
והנה התמונות ...

תמונה

תמונה

תמונה
aviad22

הודעהעל ידי aviad22 » 20 יולי 2009, 16:23

יש צורך לרסס של הדשא דיזיקטול ? כי כבר יש לי אחד אשמח לדעת עם יש עניין בדבר ...
aviad22

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 יולי 2009, 17:54

אינך קורא בעיון את דברי. ביקשתי תמונה של עלה בודד התופס את כל השטח, לא שלוחה של דשא. כמו כן, נסה לצלם על רקע אחיד, לבן או כחלחל. יש סימנים למחלה אבל איני יכול לקבוע בדרגת הפרדה כזו. צלם שוב עלה בודד.

אין זרעים של דשא שאתה יכול "לשים" בקרחות. עלים שכוסחו יקמלו בתוך מספר שעות. לא תקבל מהם דשא. דיזיקטול הוא רעל חריף. הוא נאסר כיום לשימוש בגינון הביתי. אם אינך משתמש בדשא, ובפרט אם אינו משמש ילדים למשחק, פזר מהחומר עד שיגמר ואל תשוב לקנות ממנו.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 21 יולי 2009, 03:53

דיזיקטול נאסר לשימוש בכלל ,לא רק בגינון הביתי.החומר התחליפי,נקרא טלסטאר. בברור אצל ישי בירתי מחברת לוקסמבורג שמייצרת את החומר,הבנתי שבמצב גרגרי הוא מומלץ בעיקר נגד נמלים.אבל בריסוס נוזלי,משרע הפגיעה שלו במזיקים עצום.(בדקתי גם באינטרנט וזה תואם.הוא עשוי להחליף לא רק את הדיזיקטול והדוסבן/פירינקס,אלא גם את המלתיון. אנו פועלים להשגת החומר גם במצב נוזלי. אבל לדעתו של ישי,אין שום סיבה שהגרגרי לא יפעל גם נגד שאר המזיקים. זה פשוט עוד לא נבדק. החומר הרהב פחות רעיל מקודמיו,אבל עדין יש לנהוג באותה מידה של זהירות,גם בחומר החדש.
ןלסיום גם קודמיו וגם הטלסטאר,לא פועלים נגד מחלות,אלא נגד מזיקים בלבד,וזה המון.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי aviad22 » 21 יולי 2009, 17:12

ככה זה בסדר ?

תמונה

תמונה
aviad22

הודעהעל ידי aviad22 » 21 יולי 2009, 18:46

בקשר לבונה מדשאה
שמתי חצי חבילה (קטנה מספיקה ל 50 מטר) הדשא שלי 25 מטר
השאלה עוד כמה זמן אני צריך להשים עוד פעם ?
זאת הפעם הראשונה ששמתי , אולי בתור התחלה אשים כמות גדולה ?
aviad22

הבא

חזור אל פורום מדשאה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 13 אורחים