דבורים ודבורים מתים בגינה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

דבורים ודבורים מתים בגינה

הודעהעל ידי dvirly » 27 אוגוסט 2017, 15:03

שלום לכולם,

בחודשים האחרונים יש תופעה לא ברורה לי בגינה, כמעט מידי יום אני מוצא דבורים ודבורים מתים ברחבי הגינה.
לא השתמשתי באף חומר הדברה ולא ריססתי. התופעה לא ברורה ....אשמח אם למישהוא רעיון מדוע זה קורה?

הדבר היחיד שחשבתי הוא שיש לי בגינה בריכה עם כלור ואולי מזה, אך גם בטרם התקנתי בריכה התופעה הייתה.

אודה אם למישהוא כיוון.

תודה,
דביר
dvirly

Re: דבורים ודבורים מתים בגינה

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 28 אוגוסט 2017, 08:19

אין לי רעיון בנושא זה.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ד. לבנון » 29 אוגוסט 2017, 13:05

יש לאחרונה הודעות רבות על הכחדה המונית של חרקים מאביקים בכל רחבי העולם. אין חובה שאתה תרסס, מספיק שמישהו ירסס, וזה יגרם לתמותה המונית של דְּבוֹרִים וְדַבּוּרִים שיפלו חללים בגנתך.
ד. לבנון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 30 אוגוסט 2017, 07:31

לצערי זה נכון!!!!!
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ד. לבנון » 30 ספטמבר 2017, 07:41

בהמשך לענין זה של דבורים המתות בהמוניהן.

בעתון "הארץ" של ערב יום הכפורים, ה - 29.9.2017, מתפרסם תרגום מאמר מאת ג'ואנה קליין מה"ניו יורק טימס", ובו נמסר על תמותה המונית והצטברות פגרי דבורים בגני קיו, במערב לונדון.

ממאמר זה נראה שמקור התופעה אינו יכול להיות מָסְבָּר במלואו ע"י שמוש בחמרי הדברה רעילים לדבורים, הֱוֶה-אוֹמֵר, אין לה הסבר פשטני. מְתֹאָרִים בה מקרים הסטוריים עוד מאמצע המאה התשע עשרה של מָוֶת המוני של דבורים בסוף הקיץ, בפרט כאשר הדבורים צובאות על פרחי התרזה. בתקופת שנה זו מהוים פרחי התרזה מקור צוף עקרי וחשוב מאד עבור הדבורים. אלא שגם בזה לא ניתן הסבר מלא לתופעה זו. הסברים חלקיים ולא-מספקים קימים והולכים ומצטברים, אלא שגם הם אינם מספקים ונדרש מחקר נוסף, שבינתים אין יודע לאן יובילנו.

ואולם, נראה שכבר עכשו, לפחות בישראל, אפשר להצביע על כוון. בישראל של ימינו נערך בִּנּוּי פראי וחסר רסן בשטחים שעד עכשו היו מקור לצמחי בר ופרחיהם ספקו מזון לדבורים בסוף הקיץ. הרזרבה של שִטְחֵי גִּדּוּל של צמחיה טבעית מְקֻצֶּצֶת באכזריות ללא כל מעצור. אין חובה לראות בכך רק הרעלה יזומה של שטחים. הרעבה של דבורים (שזה כשלעצמו עֲדַיִן מוּשָׂג מָרְכָּב) יש בה כדי לספק הסבר. פה נדרשת ראיה ממלכתית של העומד בקצה העליון של הפירמידה. אלא שזו אינה קימת. כלום אמר מישהו שיש מדע "טהור" שחלילה מלערבו בפוליטיקה?! אנו מוכנים לקבל הסבר מעמיק, סולידי והעקר מְסַפֵּק. בינתים לא ראינו אלא דאגה ל"בייס".
ד. לבנון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 01 אוקטובר 2017, 07:07

לתודה לדניאל על הדיווח והכוונה לכיוון מסוים של מקור אפשרי של התופעה.
חושבני שגם להרעלת צמחים על ידי שימוש בחומרי הדברה יש חלק מחזק לתופעה.
חרק שהורעל קלות יתקשה לדעתי לחפש מזון וימות בטרם עת.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ד. לבנון » 27 אוקטובר 2017, 17:15

ועוד בענין זה של דבורי הדבש. בעתון "הארץ" של היום (27.10.2017, עמ' 30) מתפרסמת כתבה אודות דבורי הדבש ודבורי הבומבוס.
יואב, אם אין לך אפשרות לקרא כתבה זו, הודע לי ואביאה אליך בשבוע הבא.
ד. לבנון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 28 אוקטובר 2017, 10:56

תודה מראש ואני ממש מעונין לקרוא אותה.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 15 אורחים