צמח במצוקה!

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

צמח במצוקה!

הודעהעל ידי elninyo » 19 מרץ 2012, 21:13

שלום יואב, שוחחתי אתך בטלפון לפני כשבועיים, בקשר לצמח שקניתי אצלכם ולפני תקופת מה השיר את כל עליו (אדמדמים בחורף, ירקרקים בקיץ). הייתי מופתעת מה"שלכת" שלו, ולכן התקשרתי אליכם. ביקשת תמונות, ולצערי לא עשיתי זאת קודם, ועכשיו הצמח נראה ממש במצב לא טוב. הוא ניצב בגינה, בעציץ גדול. גם כשהעלים נשרו הגבעולים היו זקופים, מוצקים וירוקים, וחשבתי שהוא אכן רק בשלכת חורפית. לאחרונה הגבעולים החלו מתייבשים ומצטמקים, ממש נובלים, וברור לי שהוא בדעיכה, רק איני יודעת למה! בתמונות כאן שאנסה לצרף, הוא נראה יפה יותר מאשר במציאות, גבעולים רבים כבר מצומקים ונפולים. שאלתי תחילה - מה שמו? והאם יש עוד מה לעשות?? אני מקווה... מחכה לתשובתך המהירה, ומודה לכם מראש,
רחל נ.
צמח לא בריא.jpg
מקווה שהצלחתי לצרף, תודה
צמח לא בריא 1.jpg
צמח לא בריא.jpg
elninyo

Re: צמח במצוקה!

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 20 מרץ 2012, 06:39

סובל מקור . יתאושש בקרוב. לא להרבות בהשקיה.צמח זה רצוי להגן עליו מקור בחורף. זהוא מין של חלבלוב,או חלבלובי כלשהוא. אצלנו מוחזק רק בתוך החממה.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי elninyo » 20 מרץ 2012, 09:37

תודה, יואב, על התשובה המהירה. בכל מקרה, קנינו אותו אצלכם באזור הסוקולנטים, לא בחממה. אמנם זה היה בתקופת האביב, נדמה לי.. האם כדאי להכניס אותו מתחת לגג כלשהו, למרפסת פתוחה, עד לימי החום, או שזה לא משנה ולא יעזור?
elninyo

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 21 מרץ 2012, 08:54

שם הצמח הוא פדילנטוס. בדקתי עכשיו אצלנו. נראה (מתח גג) קצת יותר טוב מזה שבתמונה. אין צורך לגזום ואין צורך להכניס למקום חם עכשיו. הוא יתאושש בקרוב.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: kodib3 ו 2 אורחים