סחלב חדש

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

סחלב חדש

הודעהעל ידי dafnam » 30 אוקטובר 2011, 12:20

שלום,
קניתי ביום שישי את הסחלב הראשון שלי.
הוא נמצא ליד חלון מוצל (ללא אור שמש ישירה).
אמרו לי להשקות אותו כוס אחת בשבוע, בינתיים נתתי לו רבע כוס ביום שקנינו אותו (שכחתי לשאול מתי הם השקו אותו בפעם האחרונה והאדמה נראתה יבשה), ואתמול (שבת) נתתי לו עוד רבע.

שתי שאלות:
1) האם מי תמי4 טובים מספיק עבור סחלב? בחנות שקניתי אותו אמרו שכן, אבל בחיפושים באינטרנט אני לא רואה שזה נפוץ.
2) אתמול הבחנתי בזה שהניצן העליון ביותר של הסחלב נראה קצת קמל וצימוקי. היום הניצן התנתק ונפל.
יכול להיות שהניצן הספציפי היה חולה כבר כשקניתי את הסחלב. אבל אולי האם יכול להיות שביומיים שאני מטפלת בו הוא כבר הספיק להתחיל לנבול? הייתי רואה את זה כל-כך מהר אם כן?
יכול להיות שזה משהו שעשיתי? או אולי זה נורמלי שהניצן העליון לא פורח? שאר הפרחים יפים ובריאים.

תודה רבה,
דפנה.
dafnam

Re: סחלב חדש

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 31 אוקטובר 2011, 09:20

משער שהפקע שנפל היה פגוע מלכתחילה,או שנפגע פיזית בזמן השינוע.
תני לא תמיד הרבה מים. קרי עד שיוצאים מים מן המיכל לצלחת שמתחתיו.אותם יש לסלק אחרי עד חצי שעה.
אם תתני מים פעמיים בשבוע ואפילו יותר,הצמח לא יסבול. רק שלא יעמוד במים זמן רב .
מי תמי טובים וגם מי ברז טובים. מים מזוקקים טובים יותר,כי אז אין חשש אם ישארו בתחתית יותר זמן. רבע כוס ,זה לעג לרש.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי dafnam » 31 אוקטובר 2011, 10:57

תודה על התגובה.
אם לא רבע כוס - כמה כן?
חשבתי לתת רבע כוס - ארבע פעמים השבוע, כי אני לא יודעת כמה הסחלב הושקה בשבוע האחרון.
אגב, הסחלב יושב בתוך עציץ שקוף שהכנסתי לתוך עציץ אטום. האם עדיף להוציא אותו מהעציץ האטום ולשים את העציץ השקוף על צלחת?
dafnam

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 02 נובמבר 2011, 08:50

מגישים מים פעם בשבוע.עד רוויה. לא מחלקים לרבעים.רבע כוס עלול להרוג יותר מאשר לעזור.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 79 אורחים