גדר חי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

גדר חי

הודעהעל ידי rawan » 20 יוני 2011, 13:59

שלום,

אני מעוניינת בפתרון מיידי לגדר ביני לבין שכניי. אני צריכה גדר מפרידה שבה שכניי לא יוכלו לראות אותי, בערך כ 4-5 מטרים.

האם גדר חי זהו פתרון מיידי?

והאם יש פתרון זול יותר?

אשמח אם תוכלו לעזור,

רואן
rawan

Re: גדר חי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 יוני 2011, 14:53

הפתרון היחיד שהוא "מיידי" הוא לבנות קיר. לצמחים לוקח זמן להגיע למה שאת מצפה מהם, לפעמים שנים לא מעטות.
על כל פנים, גדר היא נקבה ולכן אומרים "גדר טובה", "גדר חיה" וכו'. במעומעם אני חש שבמונח גדר חיה את מניחה שהצמח המקיים אותה הוא פיקוס בנימינה. תחושתי נסמכת על מה שעמך רואה במושג זה. אם כן, אז זו אפשרות אחת למילוי משאלתך, אלא שזו אפשרות בעייתית מבחינת פעילות השורשים של פיקוסים. על גדר כזו להיות מרוחקת מצנרת ביוב ומים וגם מקירות בתים שאינם בטון יצוק. כמו כן, פיקוס בנימינה למטרה זו זקוק לגיזום מתמיד. אפשרויות נוספות העשויות לעניין אותך הן שימוש במורן החורש, בברוש צריפי, או בלגונריית פטרסון. האחרונה היא עץ ירוק עד בעל מופע צר אטום אבל פריו בעייתי ולכן אין לשותלו קרוב מדי לבית. יש לו פריחה נהדרת (מכונה גם עץ הרקפת) אבל אליה וקוץ בה: הפריחה מושכת המוני דבורים. אם את רוצה באמת להרחיק את השכנים ממך, ומיקום הגדר לא קרוב מדי לביתך, זו אפשרות מעניינת. מלבד הצעות אלה, כדאי מאוד שתיכנסי אלינו או למשתלה קרובה ותתייעצי במקום. יש עוד הרבה הצעות הבאות בחשבון מבחינתך וכדאי שתתרשמי במקום.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 76 אורחים