שאלה על עגבניות שרי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שאלה על עגבניות שרי

הודעהעל ידי leeoz » 25 אפריל 2009, 12:36

היי
אני מגדל עגבניות שרי באדנית, משקה אותן פעם ביום ומפזר פעם בחודש כפית של אקוגן (דשן סלוולי). לאחרונה יצאו מספר עגבניות אך הן מאדימות מהר מאוד (כאשר הן עדיין בגודל של גולה) ולא גדלות לגודל סטנדרטי.
1) כיצד לטפל בעציץ כדי שיניב ירק גדול יותר?
2) בנוסף אני רואה הרבה פריחה במקום עגבניות, מה הסיבה? והאם ניתן לעשות משהו על מנת שאקבל יותר עגבניות ופחות פרחים?

תודה
leeoz

בעיית הפרייה בעגבניות.

הודעהעל ידי סמי+ » 25 אפריל 2009, 20:44

קודם כל נשמע לי כאילו העגבניות סובלות מעקה כלשהי-אולי לא מושקות מספיק או שריכוז הדשן גבוה.
לגבי נשירת הפרחים-אין בסביבתך חרקים מאביקים גדולים. חקלאים מחזיקים בחממות דבורי בומבוס-המגודלות
במיוחד לשם כך.זימזום הדבורה יוצר הרעדה המדגדגת את האבקנים בפרח העגבניה והאבקה הבשלה נופלת על הצלקת הלחה-מעל השחלה. ללא התערבות הדבורים תקבל בכל מקרה עגבניה אבל היא תהייה קטנה יותר לפעמים באופן קיצוני ומס' המגורות (תאים) בתוכה יקטן משמעותית. זכור ! יותר גרגרי אבקה=יותר זרעים=יותר מגורות=עגבניה גדולה יותר.מצד שני-ללא האבקה-תיתכן נשירת פרחים.
תוכל לדגדג את הפרחים בעצמך ברגע שנפתחים לרווחה-באמצעות קצה של מברשת שיניים חשמלית-דבר המדמה את רטט-זימזום הדבורה-די בנגיעה רגעית בפרח בזמן הרטט.גם רטט חזק של טלפון סלולרי יסייע.
אני אישית השתמשתי במברשת השיניים החשמלית.זו עבודת נמלים-אבל מה איכפת לך-אתה לא הולך להאביק חממה שלמה...אתה תדע שהפרח הופרה כשתראה את הקונוס הצהוב בתוך הפרח משנה מעט את צבעו לכוון חום בהיר . וזה קורה מס' שעות לאחר ההאבקה.
שבוע טוב וחודש טוב.
סמי+

Re: שאלה על עגבניות שרי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 26 אפריל 2009, 09:58

הבעיה קיימת בעיקר בחורף.כמובן שאז מגדלים במתקנים סגורים.לשם לא ניתן להחדיר דבורים מכל מין שהוא.משתשים בכל מיני שיטות לפוצץ את האבקנים שיפזרו כך את האבקה.הצמח מסתדר טוב עם האבקה עצמית ולכן ניתן לעשות זאת.הילדים שגדלו עימי עגבניות בחורף,פשוט נענעו חזק את הצמחים וזה מילא את התפקיד לא רע. יש גם זמזמים מיוחדים שנקראים גם דבורה מלאכותית.זה עובד כמו המברשת שהציע סמי אבל בעוצה גדולה יותר. השיטה קרויה באנלית BUZZ POLINATION לפי שם זה תמצא את ההסבר באינטרנט.
גרטמן יואב

חזור אל פורום שאלות כלליות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 16 אורחים