במבוק

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

במבוק

הודעהעל ידי סאלם יוסף מוולאעי » 19 אוגוסט 2009, 08:52

שלום לכולם.
לאחרונה נתקלתי בחליל סיני שנקרא DIZI והוא עשוי מבמבוק,חיפוש ברשת הביא אותי להסברים וסרטונים על הכנת החליל הזה והייתי מאוד רוצה לנסות את כוחי.
מה שלא הצלחתי לגלות הוא מאיזה מין של הסוג במבוק מכינים אותו,כידוע יש הרבה מינים בסוג הזה.
אשמח עד מאוד לקבל תשובה ובנוסף האם המין הנ"ל זמין בארץ והיכן אפשר לרכוש אותו.
תודה למשיבים והמשך שבוע פורה.
מצורפת תמונה של חלילים מבמבוק,ה DIZI הוא הראשון מלמעלה.
dizi.jpg
DIZI
dizi.jpg (48.59 KiB) נצפה 6928 פעמים
סאלם יוסף מוולאעי

Re: במבוק

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 19 אוגוסט 2009, 14:36

הנושא לא מוכר לנו ואיננו יודעים יותר ממה שמצוי ברשת. ריפרפתי בין הדפים הרבים ברשת וההתרשמות שלי היא שאין חשיבות מיוחדת למין המסויים כל עוד המידות הגיאומטריות עונות על הדרישות. מכל מקום, לא מצאתי שום איזכור למין הבוטני. נסה עם מה שיש לך וראה מה התוצאות. בכל מקרה תצטרך כנראה למספר ניסיונות עד שתגיע לתוצאות משביעות רצון. בהצלחה!
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי סאלם יוסף מוולאעי » 19 אוגוסט 2009, 15:15

תודה רבה מר כהן!
שאלה נוספת ברשותך,האם אתה יודע היכן אפשר לרכוש שתילי במבוק באיזור המרכז?
החיפושים שלי הניבו מקלות מיובשים לא שתילים.
תודה רבה.
סאלם יוסף מוולאעי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 19 אוגוסט 2009, 16:51

לצערי, לא ידוע לי על כתובת מסויימת. בכל משתלה טובה צריכים להיות שתילים, ובכל מקרה יוכלו להזמין עבורך. נסה במשתלת וונדי ליד צומת "עד הלום", או בעין ורד. משתלה נוספת היא משתלת סלונר בסתריה, משתלת גבעת ברנר, ויש כמובן עוד אחרות. אני מבין שאתה מעונין לשתול במבוק בגינתך. האם ידועות לך כל התוצאות של מעשה כזה? הצמח מתפשט בצורה אגרסיבית ומוציא נצרים בלי חשבון. שורשיו אלימים. קשהמ מאוד להפטר ממנו לאחר שהתבסס במקום. אני ממליץ לך לחשוב היטב לפני כניסה להרפתקה. אם אתה חיב, עדיף כבר לשתול במיכל גדול שיונח על רצפה קשה, ללא נגישות של חור הניקוז לפני הקרקע.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי סאלם יוסף מוולאעי » 19 אוגוסט 2009, 18:19

תודה מר כהן.
אני מודע (מקריאה כמובן) להתפשטות האלימה של צמח זה והתכוונתי לשתול צמח אחד בתוך חבית סיד ישנה ממתכת,היא חלודה כולה אך ללא שאריות סיד וללא כימיקלים אחרים. המשתלות שהמלצת אינני יודע אם הם קרובות אלי אך אנסה להזמין במשתלה קרובה כפי שהצעת.
הרבה תודה לך ותרשה לי להוסיף שאני מוקסם ממך כל פעם מחדש :)
שיהיה לך המשך/סופ"ש ענוג ועתיר הנאה. :D
סאלם יוסף מוולאעי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 20 אוגוסט 2009, 05:39

אפשר לשתול גם במיכלים גדולים. פנה(חפש בספר טלפונים) למר אליהו גמליאל מחיפה. הוא מתקים מעשיה ותיקון חלילים מחומרים שונים. הולך לכל מקום עם מקל הליכה מבמבוק שהוא לא במקרה,גם חליל.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 20 אוגוסט 2009, 06:34

מר מוולאעי החביב:

חן חן לך על מילות הנימוסין היפות. אתה בוודאי מגזים בהבעת הערכתך את מאמצנו, אבל אנחנו תמיד מודים לך על התגובות המעודדות. אתה זכור לי עוד מהאתר הישן נושן שלנו, כאשר הסתפקת בציון שמותיך הפרטיים סאלם יוסף, ומקפיד מאז לומר שלום מדי פעם. תמיד שמחים לראותך כאן.

יום טוב לך.

ש. כהן-סיון
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 85 אורחים