שאלות לגבי סיגלית אפריקנית

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

שאלות לגבי סיגלית אפריקנית

הודעהעל ידי jacobpaz » 15 פברואר 2009, 21:24

שלום רב,
יש לי מספר שאלות לגבי סיגלית אפריקנית:
1. הבנתי כי הצמח רגיל להשקייה עילית וכי יש להשקותו השקייה תחתית. האם תוכלו להסביר מה הדרך הנכונה להשקייה תחתית? כלומר: מה אמור להיות גובה המים משפת העציץ ובמשך כמה זמן יש להותיר את העציץ בכלי עם המים? האם נדרשים מים רכים?
2. מה קצב "החלפת" הפרחים בצמח (כלומר - נבילת פרחים ופריחתם של חדשים)?
3. האם יש לצמח דרישות מיוחדות מבחינת דישון, למשל: האם הוא דורש דשן לצמחים פורחים?
4. מה הכוונה כאשר נאמר כי צמח זקוק לאור רב אך לא שמש ישיר: כמה שעות אור? האם תאורה מלאכותית מספיקה ואיזה סוג?
5. לגבי הסיגלית האפריקנית, כיצד ניתן לדעת כי הצמח מתפתח היטב שכן אני רואה כי קצב צמיחת העלים והפריחה אינם מהירים (באתרכם מצויין: בינוני - מה זה בדיוק אומר)?

כמו כן, האם תוכלו להפנות אותי לאתרים שמסבירים יותר כיצד לטפל בצמח כי לא מצאתי הרבה מידע ברשת.

בתודה,

יעקב
jacobpaz

Re: שאלות לגבי סיגלית אפריקנית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 16 פברואר 2009, 09:57

1.מניחים את המיכל בכלי מים לעשר דקות עד חצי שעה.לאחר מכן להחזיר למקום בו מונח כרגיל. פעמיים בשבוע. לעולם לא להשאיר במים לתקופה ארוכה.רק אם נוסעים לחו"ל לשבועיים,אפשר להשאיר במים.זה עשוי להספיק עד שתחזרו.מים רכים או מזוקקים רק עוזרים.
2.פורח כל כמה חודשים. שינוי במשטר התאורהקרי:העברה לחושך חלקי למש שבועיים והחזרה לתנאי תאורה רגילים,יחדשו פריחה מהר יתר.יש דשן לצמחים פורחים. כן לדשן לפי התווית שעל המיכל או שקית.
3.אור רב הוא מקום מואר ללא שמש ישירה.שמש ישירה תהרוג את הצמח מהר ואז תוכל לרכוש חדש.זה יעזור לי ,אבל על תעשה זאת.
4.אם גדלה בסדר,זאת השאלה הכי קשה לתשובה.פשוט רואים שהיא צומחת ומתרחבת. יש לסלק עלים שנבלו ולא להשקו בהקייה עילית.

יש אתר של רות בינמיני.חפשי אותו ושם הרבה הנחיות לגידול צמחים בכלל וגם צמחי בית וסיגליות אפריקניו.
גרטמן יואב

Re: שאלות לגבי סיגלית אפריקנית

הודעהעל ידי jacobpaz » 16 פברואר 2009, 21:23

תודה רבה על התשובה המפורטת
jacobpaz

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים