עצי דרקון, מזן העץ העתיק שבטנריף.

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עצי דרקון, מזן העץ העתיק שבטנריף.

הודעהעל ידי yot » 10 יולי 2010, 22:18

יש לי זוג שתילים בני מעל שנה (נקנו לפני שנה) של עצי דרקון.
הם נמצאים במקום מואר בחצר, ובחלק מהיום מקבלים שמש ישירה (לקראת השקיעה, כלומר שמש לא חזקה במיוחד).
הם צומחים באטיות, בקצב של מספר עלים לשנה החולפת (למיטב הבנתי, כך אמור להיות).

הם נשארו בשתילים שלהם מאז, ומושקים במים בלבד.
השניים החלו להצהיב קצת בחלקים מסויימים, וקצוות של חלק מהעלים מתייבשים.
דשן יועיל? אולי מדובר במחלה?

תודה.
yot

Re: עצי דרקון, מזן העץ העתיק שבטנריף.

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 11 יולי 2010, 09:32

הם גדלים לאט וזה הקצב שלהם.
הצהבה נובעת ... או מחסור במים או עלים בוגרים או מליחות בקרקע.
כמה מים ואיך הם מקבלים? כמה פעמים בשבוע,כמה כל פעם? איך מושקים?
זאת לא מחלה ואם אתה רוצה להגביר את התופעה המרגיזה, הוסך דשן ותראה שיהיה רע יותר.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי yot » 11 יולי 2010, 22:21

כתבתי הודעה ארוכה ונמחק הכול. לא נורא :)

בכל מקרה, הם מקבלים מים מדי כמה ימים, לפעמים מעט נשכחים, אבל לא מגיעים לרמה של ייבוש מלא בלתי הפיך.
שיטה אין כל כך, לפעמים אני מרטיב גם את כל העלים כדי להסיר אבק, לפעמים ישירות לאדמה ולפעמים אל תוך הכלי- כדי שהאדמה תספוג.
בסופו של דבר הצמחים לא מופצצים במים- הערכתי כי האקלים הקייצי באיזור ההוא מצביע על כמות משקעים קטנה (אם לא מדובר כמובן ביער גשם) לכן לא הרשתי לעצמי לעשות שיטפון.

אני מאוד מצטער שאני ככה מתעלל בצמחים שלי, ואני מבין שזה אולי מרגיז לשמוע על אנשים שקונים כשהם חסרי ניסיון לחלוטין,
ואני גם מכיר את זה מתחום בעלי החיים- אין דבר יותר מכעיס ממישהו שכותב בפורום "קניתי תוכי ב-3000 שקל, ועכשיו הוא אפאתי על רצפת הכלוב, בקושי עם נוצות", ובעצם מדובר בתוכי חולה עם בעיות נפשיות (אכן, קיים גם בתוכים).
סתם ישב לי על המצפון P:

בנוסף אני מאוד מפחד על העברה מהכלי שהם נמצאים בו, ועל הזזה מהמקום הנוכחי כי הם מאוד יקרים לי,
ואחד מהם כבר תקופה ארוכה עם שורש או שניים שפלשו מהתחתית של הכלי אל הכלי חרס.
(כן, ואיזה מן טמבל אני ששנה שלמה לקח לי לכתוב הודעה בפורום לגבי טיפול בצמחים)
האם האדמה צריכה להיות עשירה? (מקורם הוא באיים געשיים, מה שאומר כי הקרקע מאוד עשירה, לא?)
אז...אשמח לדעת:
תנאי תאורה?
מים?
העברה!? מלחיצה אותי ביותר, אני מפחד לקחת את הסיכון שהקרקע תהרוג אותם.
טיפים ותנאים נוספים? יתקבלו בברכה

דבר אחרון הוא תחום שנכנסתי אליו במלוא העוצמה לפני כיומיים (אולי יעבור, אני מניח ומקווה שלא) זה שתילה בחצר בלתי פורייה בעליל,
של פירות וירקות, ביניהם גם קטניות, תירס, חיטה...
עקב קבלת ראש מעט מונבט של אננס.
אני גר בשפלה, והאדמה לא פורייה בחצר כפי שכבר ציינתי.
עכשיו, יש לי שתי חלקות שאוכל להשתמש בהם- חלקה עם אדמה די אדומה, שהיה בה רק עץ פיקוס שנעקר לפני שנה-שנתיים ומעט מאוד צמחים.
היא חלקה והדשא לא התפשט אליה עקב הצל.
חלקה שנייה היא חלקה שקיימים בה צמחים רבים, אבל יש ביניהם רווחים רבים, והיא כהה ויש עליה הרבה עלים.
גדלים שם ברושים, צמחים מטפסים ועוד מספר שאני לא מזהה, חלקם קוצניים. האדמה לא פורייה ולא מחזיקה שתילי פרחים בכלל.
טוב, זה כבר too much. אשמח אם פשוט תתן לי חומר לקרוא (כבר התחלתי עם קטניות כדי להעשיר את האדמה, אבל ממש כמה עשרות זרעים)

הנה, הצלחתי לשחזר :)
yot

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 12 יולי 2010, 04:15

אני מצטער לקלקל לך את כל ההשתפכות על הצמחים הללו.יותר קל להרוג פיל במחט מאשר להרוג צמח כזה. אם תרצה לראותם יפים כמו אלו שהטנריף,גש בבקשה לגן הנדיב. יש להם כאלו בני הרבה עשרות שנים . גדולים יפים וכדאי לראותם. הצמח קל לגידול ואין בעיה להעבירו עכשיו. אבל אם יש לכם חששות ,דחו זאת לסתיו. צריך מים אבל לא בהיסטריה. אם לא יקבל (בבגרותו) מים כחודש ימים ,הוא יתחדש מיד אם הגשת המים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 60 אורחים