דחוף- בנוגע לאלוי אמיתי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

דחוף- בנוגע לאלוי אמיתי

הודעהעל ידי sapir » 10 מאי 2010, 17:00

שלום שמי ספיר ורציתי לבדוק איתכם מידע לגבי הצמח אלוי אמיתי
אני לומדת בתיכון ביולוגיה ונדרש מאיתנו לעשות עבודה על אורגניזמים בסביבתנו,
ובין היתר בחרתי לעשות על צמח זה שבגינתי.

רציתי לדעת לאיזה תוצאות אני אמורה לצפות בנוגע לצמיחת העלים שלו?
יש לי כעת תצפיות רק מתחילת נובמבר עד תחילת אפריל.
בכמה ס"מ הצמח אמור כעיקרון לצמוח בכל עונה מתקופה זו? (סתיו,חורף,אביב)
והאם יש סיבות מסוימות לכך שאיתן ניתן להסביר מדוע צמיחת צמח זה מתנהלת כך?

קראתי מידע כי צמח זה דורש מעט מים, אך דורש שמש. האם בגלל שיש לו יותר עדיפות לשמש אני אמורה לצפות
בצמיחה יחסית מועטה של עלי האלוורה בתקופת החורף לעומת האביב, קיץ??
האם יש לו רגישות לעונה מסוימת כמו צמחים אחרים, שיפגעו בצמיחתו?? אני פשוט לא מצאתי
מידע כזה עליו, או בכלל לרגישות אחרת של צמח זה, ומהמידע שמצאתי עליו אני לא יודעת למה אני אמורה לצפות לשינויים
בצמיחתו לאורך חודשי השנה, אם בכלל....

אודה לכם אם תוכלו לעזור לי, ספיר
sapir

Re: דחוף- בנוגע לאלוי אמיתי

הודעהעל ידי sapir » 11 מאי 2010, 00:13

מצטערת אם אני שואלת יותר מדי אך רציתי לדעת האם גם ידוע לכם על אורגניזם הניזון מצמח האלוורה?
sapir

Re: דחוף- בנוגע לאלוי אמיתי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 12 מאי 2010, 08:20

1. לא נתקלתי במזיקים (עזבי את המילים המדעיות לכאורה) על צמחי האלאוורה.
זהוא סוקולנט ממשפחת השושניים.אולי כיום הופרדה למשפ' אחרת אבל זה מספיק אם נקרא לה שושניים.
הצמח גדל האזורים שלפעמים לא יורד בהם גשם לאורך זמן רב.לעומת זה עשוי לקבל כמויות מים עצומות.הוא שורד תופעות אלו בגלל המים שמצטברים בעליו.יכול לגדול בלי השקיה כמעט. אבל אז יתפתח לאט לאט. אם יקבל מים בקיץ יפרוץ חזק בצמיחה מוגברת.זקוק לחום לצמיחה. לכן מתעכב בחורף בצמיחה למרות שיש לו מים.בארצות טרופיות,יורדים לפעמים רוב הגשמים בקיץ וזה מצוין לצמח.
הצמח אמור לפתח עלים חדשים עכשיו. מנובמבר עד אפריל כמעט ולא צמח.הגלל חוסר טמפרטורות גבוהות.כמות וגודל העלים תלוי בכמות המים שיקבל. אנו ממליצים להשקותו היטב פעם בשוע אם אנו רוצים לצרוך עלים לשימושנו.
כמה יצמח? מעולם לא מדדנו. אחרי הכל אנו לא עושים עבודה מיוחדת על צמח זה. אלו נתונים שאת אמורה לבדוק. אם היו או יש יותר מצח אחד,אפשר לתת מים לאחד ולא להוסיף אחרים. כך ניתן למדוד ההשפעה שלהמים על הצמח.
הצמח עמיד במזגי האויר בקיץ ובחורף בארץ . לא יחזיק מעמד בחרמון.
הוא לא זקוק למעט מים,אלא מסוגל לשרוד בכמויות זעומות של מים. זה הדבר הכי חשוב לדעת עליו.
אני מתאר לי שבמטעים מסחריים הוא מושקה במים בעונת החום שאז הוא צומח.אם תרצי מידע יותר עדכני על גידולו,תצטרכי לחפש זאת בשפות אחרות.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 68 אורחים