כמה שאלות

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

כמה שאלות

הודעהעל ידי yohaa » 07 מאי 2010, 01:17

תודה לתשובה:

1. שמתי לב שהעלים בחלק מהצמחים בגינתי מצהיבים, האם יש מושג מדוע? (צמחים: תפוז סיני, יסמין)

2. אני רואה בעלי הנענע בגינתי חורים כאילו תולעת או משהו אוכל אותם. כמה שבדקתי לא מצאתי תולעים מיוחדות, ו2 גמלי שלמה שמצאתי סילקתי מזמן, והבעיה לא נפתרה.
מה אפשר לעשות לפתרון הבעיה?

3. עץ הרימון שבגינתי (בתוך כד חרס ענק) מוציא פרחים המתחילים להבשיל לפירות. דא עקא, שהרוחות החזקות שיש אצלי גורמות לפירות לעוף מהעץ בשליש גידולם.
האם יש אפשרות להגן על הפירות?

ושוב תודה לתשובות.
yohaa

Re: כמה שאלות

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 07 מאי 2010, 04:58

בוקר טוב.
אנא ספר קודם כל איך מטופלים הצמחים
כמה מים מקבלים ,כולם ובעיקר הרימון במיכל.
הרימונים ךא נופלים בגלל רוחות! אלא בגלל חסר כלשהוא. לרוב זה מים כמובן.
התולעים אינן תולעים. או חשופיות או זחלי פרפרים. תולעים לא אוכלות צמחים בדרך כלל.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי yohaa » 07 מאי 2010, 13:55

יש לי את הגינה כבר שנתיים.
רוב רובה של הגינה שלי בתוך אדניות וכדי בטון גדולים.
הרימון מקבל השקיה של לפחות פעמיים בשבוע 50 ליטר כל פעם.
גובה העץ (צמרת) כשלוש מטרים, אך הוא צר מאוד ברוחבו.
הוא נמצא בצל תמידי כמעט ללא שמש, האדמה תמיד לחה.
דישון לא שמתי לו. האם כדאי ואם כן איזה חומר?

התפוז סיני נמצא במקום שרוב היום שמש. מקבל השקייה של שלוש פעמים בשבוע 30 ליטר. עץ קטן בגובה של כמטר וחצי עד לצמרתו. נמצא בכד בטון גדול.
בשנה החולפת הוציא המון פירות.
לאחר עונת הפירות גזמתי אותו בצורה רצינית, והוא הוציא ענפים חדשים במהירות ראויה לציון. אולם בחודש האחרון העלים הישנים הצהיבו
וגם החדשים לא נראים מי יודע מה. (קודם היו ירוקים יפים, היום ירוקים בהירים ודהויים).

היסמין, כפי שהבנתי לא דורש המון מים. הוא נמצא באדנית של מטר על 30 ס"מ רוחב. בן שנתיים.
אני משקה אותו עד לשטיפת כל התערובת באדנית, פעמיים בשבוע. נמצא במקום של שמש.

2. לגבי החשופיות, יש לי המון חשופיות בחצר. כיצד אפשר להתפטר מהם? האם באמת הם אוכלות כל כך הרבה?:)

תודה לתשובות.
yohaa

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 09 מאי 2010, 03:48

החשופיות לא אוכלות כל כך הרבה.איסוף וזריקה לפח בתוך שקית או כלי אטום,הכי יעיל. יש חומרים ואמצעים נוספים המשתלה.הרימון בצל לא יתן או כמעט לא יתן פרי לתפוז הסיני ובכלל בכלים כדאי להוסיף דשן לעצי פרי.הייתי בודק בתפוזון אם יד נקז אחרי ההשקיב. יץכן וצריך לפחות להגדיל את המנות.צור עימי קשר טלפוני אם אפשר.
גרטמן יואב

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 60 אורחים