קונפידור זה גם לריסוס ולא רק להגמעה?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

קונפידור זה גם לריסוס ולא רק להגמעה?

הודעהעל ידי טריקולורית » 03 מרץ 2010, 14:16

במאמר של יעקב עציון על גידול ערערים כתוב:

"המזיקים הנפוצים ביותר הן הכנימות ( כנימה קמחית ואיצריה) העלולות להיות קטלניות. הן קטנות, לבנבנות ופעילות בתנאי לחות וחום בחיק ענפים ועלים קשקשיים. עם גילוי המזיקים מומלץ להגמיע או לרסס בקונפידור "

למיטב זכרוני על מכל הקונפידור לא כתוב שאפשר לרסס. באיזה מינון צריך להשתמש לריסוס עלוותי?

תודה!
טריקולורית

Re: קונפידור זה גם לריסוס ולא רק להגמעה?

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 מרץ 2010, 14:34

רק אם רוצים לבזבז כסף. היעילות יורדת בהרבה.מרגע שהוא מתיבש הוא לא יעיל יותר.במטעים לפעמים מרססים מחוסר ברירה ואז לרוב משקים כדי שזה יספג דרך השושים. יעילות דרך השורשים גדולה מאוד נגד הכנימות שהוזכרו.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 03 מרץ 2010, 15:19

מה שצריך להעריך במיוחד באנשי הצוותים השונים של משתלות יגור הם היושרה האישית והיושר המקצועי והמסחרי. יעקב עציון ידידנו הוא איש יקר וחבר אמת של יואב, אך עובדה זו לא מפריעה ליואב לכתוב שחלק מהמלצתו של יעקב מוטעית בעיניו ואינו ממליץ לקבל אותה. באופן דומה הוא לא מתבייש שלא להמליץ על מוצר זה או אחר שנמכר גם במשתלות יגור. מי שעוקב אחר האתר שלנו בוודאי שם לב שתכונה זו, המשותפת לכל אנשי המשתלה, בולטת במיוחד אצל יואב אבל קיימת אצל כולם. חז"ל אמרו: יהללך זר ולא פיך (ולא - וו בשווא ולא בקמץ כמנהג המתלוצצים). אני מרשה לעצמי "להלל את 'עצמנו' " מכיוון שאני בבחינת זר בין יתר חברי הצוות מתוקף העובדה שאינני איש יגור וגם איני מועסק על-ידי יגור. לכן, אני לא מוצא פגם בכך שאני מעלה על נס את התכונות החשובות האלו של אנשי המשתלה שלא נתקלים בהן די ביחסי קונים-מוכרים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי טריקולורית » 04 מרץ 2010, 09:19

מסכימה אתך לחלוטין וגם אני שמתי לב לתכונה הנדירה הזאת.

למקרי חירום (ויש אצלי כאלה לפעמים) מה המינון המתאים לריסוס עלוותי בקונפידור?

אני גננת פולניה :]
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 04 מרץ 2010, 11:50

מינון לכל גודל של צמח לפי מימדיו פחות או יותר. פקן גדול מעל 10 מטר זקוק לפחות ל20 סמ"ק כל טיפול. עצי הדר בינוניים עד גדולים,אנו ממליצים על עשרה סמ"ק. ורד 1 סמ"ק וכן הלאה. עציצים בבית,כמות קטנה. מכינים ליטר תמיסה של 1 סמ"ק ומחלקים למס' עציצים לפי הגודל. כשמגישים,לא משקים עד רוויה למשך מס' פעמים.
גרטמן יואב

מה המינון ל ר י ס ו ס ע ל ו ו ת י ולא להגמעה

הודעהעל ידי טריקולורית » 04 מרץ 2010, 14:24

הגמעה אני יודעת. כתוב על המכל ואני מגמיעה הרבה.

אני רוצה לדעת מה המינון לריסוס עלוותי למקרים קשים וברוך השם יש לי גם כאלה.
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 מרץ 2010, 08:05

לא מרססים בריסוס עלוותי בגינהץ במקרים קשים,חפש חומרים לריסוס עלוותי לשימוש חד פעמי.יעילות קונפידור בריסוס,נמוכה בהרבה מהגמעה!
גרטמן יואב

אז במה לרסס? מלתיון יתאים?

הודעהעל ידי טריקולורית » 07 מרץ 2010, 07:56

מדובר בטויות שמוגמעות בקונפידור (5 סמ"ק לתויה בגובה של 3.20-2.5 מ') כל ארבעה שבועות החל מינואר בגלל התפרצות של כנימה קמחית. החורף השנה גשום אבל חם ובשפלה הפנימית הכנימה פעילה כבר חודשיים.

מרבית התויות נקיות, אבל בכמה מהן הכנימה יוצאת - לא על כל הצמח אלא על חלקו,בענף או בענפים מסוימים ואני רוצה להשמיד אותן.

שבוע טוב והמון תודה מראש :]
טריקולורית

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 07 מרץ 2010, 10:39

אם נשמיד אותן,מה תעשה תעשית הרעלים הכימיים הענפה? הלוואי וידענו איך עושים זאת. סבור שמנה כפולה של חומר פעם בשלושב או 4 חודשים תהיהה יעילה בהרבה..ככלל ברושיים בארץ זה טעות גינון נפוצה ומדאיגה. בארץ היו בעבר מס' קטן של ברושיים. היום יש יותר ממאה זנים ,ומינים.כמובן זה גם מביא עימו צרות כמו הכנימות המדוברות ועוד.אז לדעתי צריך פשוט למעט ככל האפר את השימוש בברושיים. אני עצמי מרגיש רע מעצם המחשבה שמגישם קונפידור אחת לחודש.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי טריקולורית » 07 מרץ 2010, 11:54

אם פקאן גדול צריך 20 סמ"ק והדר 10 סמ"ק, 10 סמ"ק לתויה של 3 מ' על 1.5 מ' נראה לי קצת overkill. יכול להיות שאני טועה אבל הבנתי שמעל כמות מסוימת זה לא מעלה ולא מוריד, ושמה שחשוב זה שהצמח יהיה מכוסה ברצף, כלומר מוגן ברצף מהכנימה.

מה התועלת בהכפלת הכמות ובריווח מועדי ההגמעה?
טריקולורית

הבא

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 73 אורחים