זיהוי צמח וזיהוי בעיה בפסיפלורה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

זיהוי צמח וזיהוי בעיה בפסיפלורה

הודעהעל ידי rafi_k » 04 דצמבר 2009, 14:36

שלום יש לי צמח שצמח לבד, אשמח לדעת מהו?

יש לי פסיפלורה שלאחרונה עליה התחילו להצהיב, מה קרה לה וכיצד מטפלים בה?

מצ"ב תמונות.

אני גר בי-ם אם זה משפיע על משהו.

בתודה
רפי

011.JPG
בלתי מזוהה

012.JPG
בלתי מזוהה

013.JPG
בלתי מזוהה
rafi_k

Re: זיהוי צמח וזיהוי בעיה בפסיפלורה

הודעהעל ידי rafi_k » 04 דצמבר 2009, 14:38

014.JPG
פסיפלורה עצובה

015.JPG
פסיפלורה עצובה
rafi_k

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 07 דצמבר 2009, 11:08

הפסיפלורה מתה או גוססת. בלי לדעת מה הטיפול שקבלה או מקבלת איני יכול להוסיף יותר.האם חדלת להשקותה בסתיו????
הצמח הוא עץ בר קטן שזורע עמצו כמו משוגע בכל מקום. שמו בישראל אשחר רחב עלים. לסיום התנצלות על האחור בתשובה. פשוט בגלל ההערה הנוספת השאלה הופיעה כשאלה שטופלה כבר. חשוב במקרה כזה לתת לי תזכורת בשאלה חדשה שתפנה אותי לשאלה המקורית.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי rafi_k » 07 דצמבר 2009, 18:49

גרטמן יואב כתב:הפסיפלורה מתה או גוססת. בלי לדעת מה הטיפול שקבלה או מקבלת איני יכול להוסיף יותר.האם חדלת להשקותה בסתיו????
הצמח הוא עץ בר קטן שזורע עמצו כמו משוגע בכל מקום. שמו בישראל אשחר רחב עלים. לסיום התנצלות על האחור בתשובה. פשוט בגלל ההערה הנוספת השאלה הופיעה כשאלה שטופלה כבר. חשוב במקרה כזה לתת לי תזכורת בשאלה חדשה שתפנה אותי לשאלה המקורית.

תודה,
הפסיפלורה דווקא הושקתה, בקצוות יש לה עלים ירוקים.
היא שתולה בכד גדול ומקבלת כ-3 ליטר פעם בשלושה ימים, שתלתי אותה לפני כחצי שנה באדמה+קומפוסט.
יש סיכוי להציל אותה
rafi_k

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 דצמבר 2009, 04:20

3 ליטר?זה עשוי להיות בסדר ומספיקבתנאי שבקיץ זה ינתן כל יום ולא פעם בשלושה עמים. למרוץ זאת אם יש עדין עלים ירוקים,אין סיבה שלא תתאושש. בצילום לא רואים עלים ירוקים. עשויה לחיות גם אם תשאר ללא עלם גל החורף,בתנאי שהענפים ישארו ירוקים. לסיכום שוב 3 ליטר? אבל מה נפח העציץ ?? חשוב להשקות עד רוויה ולא לקבוע כמות מספרית.קרי יתכן שיספיקו שני ליטר בהשקיה ואז הליטר הנסף סתם הולך לאיבוד! אז מה נפח העציץ. ? ד"א אם הייתה שתולה בקדקע,אזי מנת מים גדוחה חכאורה עדשויה רק לעזור.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי rafi_k » 08 דצמבר 2009, 21:47

גרטמן יואב כתב:3 ליטר?זה עשוי להיות בסדר ומספיקבתנאי שבקיץ זה ינתן כל יום ולא פעם בשלושה עמים. למרוץ זאת אם יש עדין עלים ירוקים,אין סיבה שלא תתאושש. בצילום לא רואים עלים ירוקים. עשויה לחיות גם אם תשאר ללא עלם גל החורף,בתנאי שהענפים ישארו ירוקים. לסיכום שוב 3 ליטר? אבל מה נפח העציץ ?? חשוב להשקות עד רוויה ולא לקבוע כמות מספרית.קרי יתכן שיספיקו שני ליטר בהשקיה ואז הליטר הנסף סתם הולך לאיבוד! אז מה נפח העציץ. ? ד"א אם הייתה שתולה בקדקע,אזי מנת מים גדוחה חכאורה עדשויה רק לעזור.

אני מעריך שהמיכל בגודל של 20 ליטר בערך. ברור שבקיץ ההשקיה תכופה יותר.
הקרקע שם בעייתית קצת, לכן שתלתי בעציץ, האם שווה להתאמץ להעביר אותה כעת או שעדיף לתת לה להתאושש בתנאים האלו ללא שינויים דרסטיים.

שוב, תודה רבה.
rafi_k

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 09 דצמבר 2009, 06:43

כדאי לבדוק בזהירות אפילו עכשיו,כמה ליטר מים נחוץ עד לטפטף מלמטה. זהיאפשר לדעת אם זה מספיק. על פניו הייתי מוסיף עד ליטר נוסף. אם המצע לא הכי טוב צריך לטפל בכך. אל תעביר עכשיו!!!!! נסה להוסיף למצע כעת כמויות קטנות כל פעם של הומוס ואל תבהל אם לא יצמחו עלים חדשים עד האביב.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 09 דצמבר 2009, 07:39

הצמח מת במידה גדולה של ודאות. הסיבה: מחלת ריקבון השורש. הסיבה למחלה: מצע אסור לשימוש. במיכלים, עציצים, אדניות וכיו"ב חובה(!!!) להשתמש אך ורק במצע משתלות. השימוש בתערובת אדמה + קומפוסט היה מראש מתכון מועד לבעיות. אולי נותרה חיות מסוימת בגזע וניתן במאמץ והשקעה להציל את הצמח, אבל את זאת יוכל לעשות רק בעל מקצוע בעלות לא ריאלית עבורך. זרוק את הצמח, ממילא אורך חייו מוגבל למספר בודד של שנים. קנה לך שתיל חדש באביב. את האדמה סלק לאשפה, ואת העציץ רחוץ היטב באקונומיקה לפני שימוש חוזר. זכור! בעציצים - רק מצע משתלות.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 09 דצמבר 2009, 14:57

באדמה+קומפוסט.??????
על מה ולמה לקחתם מצע כזה. מצטער שלא שמתי לב קודם לכן. זאת תערובת קטךנית לעציצים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי rafi_k » 09 דצמבר 2009, 21:38

טוב,
תודה רבה, למדתי להבא.
rafi_k

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 22 אורחים