זקוק להמלצה לגדר חיה ללא גדר...

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

זקוק להמלצה לגדר חיה ללא גדר...

הודעהעל ידי yohaa » 19 יולי 2009, 10:33

שלום יואב ולשאר העונים.

אני זקוק להמלצה לשיח שעומד בפני עצמו ולא זקוק לגדר מתכת להישען עליה, על מנת ליצור גדר חיה לרוחב של כ-5 מ.

המקום הוא מוצל כמעט מלא (שעה, שעה וחצי ביום יש שמש חלקית).

אין לי שום דרישות. מעדיף צמח שמתפשט מהר, עלים רחבים, כיסוי כמה שיותר מלא ולא נשיר.
וכמובן בעת הזו - כמה שיותר חסכוני במים.

תודה אם תמצא לי משהו.
yohaa

Re: זקוק להמלצה לגדר חיה ללא גדר...

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 20 יולי 2009, 08:38

הבקשה די מוזרה. יש לנו בעיות עם גדר חיה שצריכה לטפס על גדר רשת קיימת. אין בעיה של גדר חיה "ללא גדר".יש עשרות צמחים מתאימים לכך בכל משתלה.למרות הצל לכאורה,כמעט כל צמח מתאים. אז לפני שאני זורק באויר כמה שמות(שלדעתי לא יאמרו לך דבר)מס' הסברים. ככל שהעלים רחבים יותר,הצמח "מלכלך" יותר. עלים קטנים לא בהכרח פחות צפופוים מעלים רחבים. הגובה 4 מטר! הוא המכשול העיקרי. לגובה כזה ,הכי טוב זנים או מינים של פיקוסים. הם גם מלכלכים וגם שולחים שורשים לביובים קרובים.צמחים שעשויים להתאים,: קתרוסית מרובעת, סיזיגיום מכבדי, אקמנה סמיתי,ער אציל ועוד.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי yohaa » 22 יולי 2009, 23:44

יואב,
כתבתי רוחב 5 מטר, ממש לא גובה 4 מטר. אני זקוק לשיחים שיעמדו בסמיכות וייצרו גדר חיה לרוחב 5 מטר בגובה רגיל (מטר וחצי שניים מקסימום, כמובן שאין לי בעיה לגזום את הגובה)
אינני מעונין בפיקוס, כי הבנתי ששורשיו קשים ומתפשטים ומרימים קרקע, והגדר הנ"ל תהיה צמודה מאוד לבית שלי.

תודה מראש לתשובה שניה
yohaa

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 23 יולי 2009, 08:01

אוג תמים,דודונאה,הרדוף-גבוה ונמוך,היביסקוסים(עשרות זנים)מורנים ,מיופרום מחודד,פיגואהפיטנגומיני תויה וערערים,אוג חרוק,ברונפלסיה, מיני ברזלי=מטרוסידרוס,מוריה מכבדית,סולום רנטונוטי,קליסטמונים,מיני קלירודנדרון ועוד.אני מקווה שעזרתי. כל הצמחים שצוינו עומדים פחות או יותר בתכונות שביקשת.אז איך אתה רוצה שאבחר עבורך. לטעמי אין שום דמיון לטעם שלך. אני ההיתי הולך על צמח שנקרא לבן עלה לזניח השונים משולב עם הדסים וסיזיגים מכבדי למשל.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי yohaa » 23 יולי 2009, 09:40

תודה רבה על התשובה המהירה והמועילה
yohaa

חזור אל פורום צמחיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 80 אורחים