צמחייה שוברת רוח

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

צמחייה שוברת רוח

הודעהעל ידי sheyd » 26 נובמבר 2012, 10:56

אני מתגורר בבית פרטי פינתי ממוקם במוצא ערוץ ואדי עם הפרשי גובה של כ-150 מטר בין תחתיתו למיקום שלי, ברוחות מזרחיות דרום מזרחיות הואדי מתעל אליו את הרוח ויחד עם אפקט הונטורי מתקבלים משבים חזקים אשר מגיעים ל-50 קשר [כ-90 קמ"ש] כל משב כזה תורם את תרומתו הצנועה לבלייה של סככה רעפים וכל מה שלא מחובר ויצוק, תופעה חוזרת על עצמה לכל הפחות פעמיים בשנה ולמספר ימים והנזקים מצטברים.

מכל שפע הצמחייה מצאתי ש-במבוק עשוי לתת מענה כל שהוא בשבירת הרוח, אולם כל מה שמצאתי היה במבוק שנמכר בעציצים במחיר שמתאים לרכישה בודדת, מכיוון שמדובר ברצועה שארכה כ-150 מטרים בשני מפלסים [כביש/גינה מפלס 0 לצורך העניי ומדרון עם טרסה מינוס 4 מטר לתוך הואדי] אז מדובר בכמות גדולה מאוד עשרות, והמחיר אסטרונומי.

אדמה בינונית מסולעת, חורף קר וגשום, קיץ חם ויבש.

שאלתי אליך המומחה, האם פתרון זה נראה ישים? או שיש לו חלופה?

האם במשתלות יגור ניתן להשיג שתילי במבוק בכמות גדולה כ-250 במחיר סביר.
במידה וכן במבוק מה הזן שיש לו את התכונות לעמוד בתנאים אלו.

בתודה מראש.
מיקי
sheyd

Re: צמחייה שוברת רוח

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 27 נובמבר 2012, 08:11

נתחיל בבשורה הטובה. אין לנו שתילי במבוק כמבוקש.
בשורה שניהף אם תשתול במבוק ותקווה שישבור רוחות,תצטרך קודם כל טונות של מים והמון זמן.
גם אם תשיג 250 שתילים במחיר סביר זה לא ירד מ..100 ..שקלים לשתיל.והם לא יעלו על מטר גובה בזמן השתילה ובעוד כ 15 שנה תהיה לך גדר טובה וגבוהה.
תצטרך כמובן לשריין כסף לתיקון הנזקים של הרוחות במשך עוד זמן ארוך.
רק שתי שורות ברושים במרחק 2 מטר בין אחת לשניה תעשה את המצופה בפרק זמן סביר.
כשיגיעו הברושים לגובה המתאים ,כמעט ולא יזקקו למים בקיץ.אם תקחו ברוש אופקי ,תספיק שורה אחת של ברושים. מרחק 2 עד 3 מטר אחד מהשני.
גם אקליפטוסים יהיו טובים יותר מבמבוק.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי sheyd » 27 נובמבר 2012, 15:04

גרטמן יואב כתב:רק שתי שורות ברושים במרחק 2 מטר בין אחת לשניה תעשה את המצופה בפרק זמן סביר.
כשיגיעו הברושים לגובה המתאים ,כמעט ולא יזקקו למים בקיץ.אם תקחו ברוש אופקי ,תספיק שורה אחת של ברושים. מרחק 2 עד 3 מטר אחד מהשני.
גם אקליפטוסים יהיו טובים יותר מבמבוק.

תודה על מאיר עיניים ועונה, דרך אגב שוטטתי מעט ברחבי הפורום ואני חייב לציין שיש לכם גישה בריאה ומקצועית והדבר בהחלט ראוי לציון.
אני מקבל את עצתך, לגבי ברושים ואקליפטוסים, תודה על בדקתי באתר ומצאתי את מבוקשי, ברוש מצוי צריפי ואקליפטוס מקור.
אני מניח שהעונה המתאימה לשתילה תהיה בסביבות מרץ/אפריל.
מצאתי את פרטי ההתקשרות והרושם שיש לי הוא שזו משתלה גדולה ו-100 עצים הינם הישג יד.

תודה רבה
מיקי
sheyd

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 27 נובמבר 2012, 19:56

אפשר לשתול עצים אלו וגם רצוי,מיד.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי sheyd » 29 נובמבר 2012, 15:57

תודה.
sheyd

חזור אל פורום צמחיה