עזרה והתייעצות בתיכנון הגינה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עזרה והתייעצות בתיכנון הגינה

הודעהעל ידי michael » 13 נובמבר 2011, 13:29

שלום לכולם

יש לי גינה בגודל של 50 מ"ר ( 5 על 10) כאשר יש בה כבר 4 עצים - אחד לימון גדול במרכז ( קוטר 4 מטר) 3 עצי הדר אך כיוון שאנים מטופלים הם קטנים ( 2 תפוז ואחד קלמנטינה ) ושסק קטן מאוד אחד

החלטתי לשקם את הגינה ולהשקיע בה והיני רוצה לרכוש מספר עצים והשאלות שלי הם כאלה -

1.מהו המרחק שעליי לשמור בין גזע לגזע בגינה - אני מעוניין בעצים מנגו,אבוקדו,זית,ליצי,קרמבולה גויאבה ותות - גם לי זה נשמע הרבה אך המוכרת אתמול במשתלה אמרה שיש צורך לשמור על 2.5 מטר בין גזע לגזע ובצורה כזו כן יהיה אפשר להכניס את העצים השאלה אם זה נכון?

2.מהו הקוטר של כל אחד מהעצים שציינתי כאשר הוא בוגר ומניב פרי - כך אוכל לתכנן הכיטוב את הגינה

תודה לעונים

בברכה

מיכאל
michael

Re: עזרה והתייעצות בתיכנון הגינה

הודעהעל ידי michael » 13 נובמבר 2011, 13:59

עוד כמה פרטים

אני גר במישור החוף - אור עקיבא - והאדמה תהיה חמרה ואני רוצה להגביה את האדמה עוד - אז גם רציתי לשאול מה מומלץ- עוד חול רגיל (חמרה ) או תערובת ש\של גינות עם הקומפוסט מובנה ומה היתרונות בה?

דבר נוסף - קראתי כאן שיכולים להיות כל מיני מזיקים מחלות ובקטריות באדמה העלולים לפגוע בעצים ורציתי לשאול איך אני יכול לבדוק אם יש משהו כזה בגינה שלי , מהם דרכי הטיפול ומהם דרכי המניעה ?

השאלה היא לעצים שאני מתכנן לקנות ולמזיקים הידועים שלהם.
michael

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 14 נובמבר 2011, 08:48

תמיד הטוב ביותר הוא האדצה המקומית. ערבוב בקומפוסט רק יעשה טוב לאדמה המקומית. תערובת עציצים מצוינת אבל מאוד יקרה לצורך כזה.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי sarakhan » 17 דצמבר 2014, 07:48

מצד שני ברור לי כי הצמחים (הדורנטה, הזית, ושא הצמחים) יגדלו בעתיד ולכן אני חושש להעמיס על האזור,

מה אתה מציע מבחינת המראה של האזור,
sarakhan

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 17 דצמבר 2014, 08:12

דיה לצרה בשעתה.הקטן צפיפות לאחר שתווצר בעיה כזאת.
גרטמן יואב

חזור אל פורום תכנון והקמת גינות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים