תאנים מתבקעות

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

תאנים מתבקעות

הודעהעל ידי איתן » 25 יולי 2009, 11:19

שלום,
עץ התאנה שלי נתן השנה כמות יפה של פירות, הבעיה היא שחלק גדול מהפירות מתבקעים קצת לפני שהפרי בשל.
אני קוטף פירות כול יום וביום הבא יש כבר פירות מבוקעים.
יכול להיות שזה בגלל הטמפרטורה הגבוהה שיש בימים האחרונים (חיפה)? בשבוע שעבר היו פחות פירות שהתבקעות ואילו שהתבקעו היו ממש בשלים.
העץ מושקה בטפטפות באותן קבוע ונמלא גם ליד הניקוז של המזגנים של הבנין.

תודה מראש,
איתן

Re: תאנים מתבקעות

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 25 יולי 2009, 17:31

אחטא לאמת אם אומר לך שאני יודע מה להשיב.סבור שזה נובע המחום הרב ששרר ושורר כיום. העץ מקבל מספיק מים מחד אבל מתקשה להעבירם לפירות בטרם יבשילו.תוכנו של הפרי מקבל יותר מים תמיד והקליפה. דומה לתופעה של ההדרים לדעתי. אבל לא אתפלא אם יחלוק עלי מישהוא. אין הרבה מה לעשות במקרה דנן.
גרטמן יואב

Re: תאנים מתבקעות

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 25 יולי 2009, 20:03

יואב צדק במסקנה שלו: אין מה לעשות כיום, ובכלל, בנדון. אבל הסיבה לתופעה נחקרה והתשובה ידועה היטב והבאנו אותה כבר בעבר, בפורום הישן. הסיבה היא פשוט הפריית יתר. כן, גם זה קורה לעיתים. אם העץ (מה שאנחנו קוראים בשפת היום-יום "פרי" הוא בעצם תפרחת, אלא שהפרחים מתחבאים בתוך המצעית הכדורית, שהיא המעטפת הירקרקה, או כהה. תפרחת זו ידועה בשם 'פגה') זוכה לביקור מוגבר של הצירעה המפרה נוצרת כמות גדולה במיוחד של זרעים בתוך הפגה. הכמות של הזרעים כה גדולה שאין לה די מקום בתוך המצעית הכדורית וכתוצאה מהלחץ מתבקעת המצעית עוד לפני שהפגה מבשילה. בעונה הבאה התופעה עלולה לחזור על עצמה, או לא, הכל בהתאם לאקולוגיה בסביבתך.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 25 אורחים