מחלה בעלי הגפן?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מחלה בעלי הגפן?

הודעהעל ידי doritc » 26 יוני 2009, 22:33

שלום,
בגינתי גפן המגיעה מגינה מרוחקת מביתי, ואני נהנית כל שנה מכמויות אדירות של ענבים. גיליתי על מספר עלים תופעה כמו אבעבועות ונראה לי שזה מתפשט בעלים נוספים. האם זוהי מחלה? איזו? כיצד לטפל? האם זה עלול לפגוע בפרי? האם הטיפול יפגע בפרי לאכילה?
תודה
doritc

Re: מחלה בעלי הגפן?

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 28 יוני 2009, 10:36

זה נשמע יותר כפגיעה של מזיקים. ממליץ לא לטפל או להגמיע בקונפידור.אחרי קונפידור לא אוכלים מהפרי כ חודש
גרטמן יואב

הודעהעל ידי doritc » 28 יוני 2009, 17:14

תודה
אין לי ברירה אלא לא לטפל מאחר והגפן לא נמצאת בגינתי אלא אי שם אצל אחד השכנים המרוחקים מגינתי.
doritc

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 30 יוני 2009, 08:24

ענבים מרוססים זולים יותר מאלה שגדלים בבית.אם בא לכם לרסס אז השתדלו רק בתכשירי גפרית.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 30 יוני 2009, 15:29

שלום לך:

הפגיעה אותה את מתארת לא שייכת למזיק כלשהו אלא לווירוס העלול עם השנים להביא את הקץ על הגפן. הווירוס ידוע בשמו ווירוס המוזאיקה השושנתית של האפרסק (peach rosette mosaic virus). אין מה לעשות נגד כל הווירוסים, בפרט בגינון הביתי. צריך פשוט "לחיות עימם" עד שיגיע הקץ של הצמח בעתיד. הווירוס מועבר על-ידי נמטודה שוכנת קרקע ולכן חובה לחטא את הקרקע באופן מקצועי לפני שחוזרים ושותלים במקום צמח כלשהו הרגיש לווירוס זה. אני מבין מדבריך הקודמים כי השליטה לא בידך. בכל זאת, בפרט כ"משתמשת" שנהנתה מהגפן, ראוי שתידעי את שכניך לגבי שתילה עתידית במקום. אני מסייג את כל הדברים שכתבתי כאן בכך שלא ראינו תמונה של העלים ואני מסתמך רק על הלשון שבה ציירת את הפגיעה. אם תוסיפי תמונות ברורות של עלה נגוע, נוכל אולי להיות מעט יותר ספציפיים לגבי סיכויי ההישרדות של הגפן בטווח הנראה לעין.

בהזדמנות זו אני מוסיף ברכת שלום לכל מכרי כאן ולכל הגולשים עם שובי משהות בחו"ל.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים