פרי חדש שנושר

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

פרי חדש שנושר

הודעהעל ידי אסףג » 02 יוני 2009, 08:35

שלום רב,
בגינה שלי יש עצי הדר: לימון, תפוז משוטי, קלמנטינה מיכל רימון ועצי פרי נוספים כגון אגס תוח ושזיף.
הגינה ממוקמת בצד המזרחי של נתניה פונה לכיוון מזרח (עצי הדר) דרום ומערב. נהנית משמש כל שעות היום.
הגינה גינה חדשה, את העצים שתלתי בחודש ינואר. אדמת חמרה.
השקיה ניתנת לעצים 3 פעמים בשבוע (כהמלצת הגנן) בטפטוף חצי שעה כל פעם. את עצי ההדר והפרי אני מתגבר בדלי מים פעם ביומיים. האדמה סביב העצים תמיד לחה.
היתה פריחה בעצי ההדר והם התחילו לחנוט פרי. בשבועיים האחרונים שמתי לב שהפרי הקטן שנחנט נושר על הארץ. העץ לימון בן כ-3 שנים נתן כבר במשתלה פירות גדולים ויפים (ראיתי). לא ברור לי גילם של יתר העצים (נראה לי שלא יותר משנתיים) אך גובה העצי הדר האחרים הוא כמטר וחצי- מטר שמונים עד סוף העלווה. השזיף גובהו כשלוש מטר והאגס והתפוח 2 מטר.
ניסיתי לתת כמה שיותר פרטים פיזיים על מנת לשאול האם תהליך הנפילה של הפרי טבעי או שיש בעיה.
בתודה מראש,
אסף
אסףג

Re: פרי חדש שנושר

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 03 יוני 2009, 08:32

גילו של השתיל שנקגה חשוב אבל זה לא מספיק לעץ שנשתל השנה,כדי לחנוט וגם להניב כבר עתה. במשתלה העתים,לימון, מקבלים השקיה יום יומית.לא חצי שעה אלא יותר.נכון הם נמצאים בכלים בעלי נפח מסוים. אבל כל טיפת מים שחדרה למיכל ולא נוקזה ,משמשת את העץ. בשטח יד הרבה שותפים,כולל העצים השכנים או שיחים או פרחים וכדומה. דוקא גודלם של העצים,אומר שיתכן ולא מקבלים מספיק מים.לא משקים עצים שלוש פעמים בשבוע.משקים אותם במים ואנו צריכים לדעת כמה מים. בהנח שהטפטפות נותנות מים בקצב של 16/ליטר/שעה, מקבל כל עץ 24 ליטר בשבוע. זה מספיק לגנן שלא יהיה צמא. לא מספיק לעצים. שימו לב שאני חושב במונחים מקסימליים. יתכן שהכמות עוד קטנה יותר. תגבור בעוד 20 ליטר,שני דליים מלאים,עוזר אבל גם הוא לא מספיק. עצי אגס צורכים כמות מים דומה לשל ההדרים. למה לא לתגבר גם אותם. אז נחסוך מלל ונתן עצה. לרדת לשתי השקיות בשבוע.לכל עצי הפרי שהוזכרו לתת כל פעם כ 40 ליטר.קרי כ 80 לשבוע.פרי יהיה לכם בעוד שנתיים עד שלוש.
גרטמן יואב

Re: פרי חדש שנושר

הודעהעל ידי אסףג » 03 יוני 2009, 13:05

תודה על התשובה.
לצערי מערכת ההשקיה בנוייה כך שאין הפרדה בין השיחים לעצים ואם אני מפעיל הרבה זמן, אזי הרבה מים ילכו סתם לפרחים ולשיחים.
לפיכך אני מעדיף לתגבר בדליים.
בהנחה כזאת כיצד היית ממליץ לי להשקות והאם לדעתך נשירת הפרי נובעת ממחסור במים?
אסףג

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 25 אורחים