נשירת הפרי בתאנה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

נשירת הפרי בתאנה

הודעהעל ידי nachshon4 » 18 מאי 2009, 09:59

יש לי שני עצי תאנה צעירים (בני 3-4), עם גזע בקוטר 2".
בעונה זו כבר רואים פירות, אבל רובם נושרים החל מעכשיו, הרבה לפני ההבשלה.
מה הסיבה לכך?
שאלה נוספת, ואולי קשורה לכך: האם אני צריך להשקות עצים אלו במהלך הקיץ?

תודה,
נחשון
nachshon4

Re: נשירת הפרי בתאנה

הודעהעל ידי סמי+ » 18 מאי 2009, 10:48

מה מקור העצים ? האם ממשתלה מקצועית ? או ממקור אמין אחר ? אני שואל כי ייתכן והעצים שברשותך הם תאנים זכריות וככאלו הם יניבו פרי רב שיינשור ארצה ולא תהיינה עליו תאנים "אמיתיות". מצד שני אולי התאנים הן נקביות ולעיתים בתחילת העונה יש כמות מסויימת של תאנים בלתי מופרות הנושרות ולאחריהן מגיע גל של תאנים טובות המגיעות להבשלה על העץ וטובות לאכילה. הייתי ממתין עד לסוף העונה וגם לעונת הקיץ בשנה הבאה (עלינו לטובה) כדי לשפוט לגבי מין התאנים.
לפי תיאורך התאנים צעירות וניטעו לא מזמן ולכן יש להמשיך להשקותן עד להתבססות כעבור 4-5 שנים. בינתיים השקה בכמות של 30-50 ליטר לשבוע. לא יותר. בבגרותן ניתן לוותר על ההשקייה לחלוטין-אם כי יש דעות הגורסות השקייה קלה בקיץ. השקייה קלה שכזו תגדיל לך את היבול אבל עשוייה לגרום לתאנים להיות פחות מתוקות.
יום נאה.
סמי+

הודעהעל ידי nachshon4 » 18 מאי 2009, 15:17

מקור העצים הוא לא משלתה מקצועית, אלא יחורים שעשיתי בעצמי מעצים במושב שנותנים פרי נהדר .
העצים בני 3-4, וכבר נתנו פרי טעים בעצמם, אם כי מעט מאד, וגם הוא רובו נאכל על ידי ציפורים.
האם ניתן להסיק מכך שהם נתנו כבר פרי שהם אינם זכריים?
nachshon4

הודעהעל ידי סמי+ » 18 מאי 2009, 15:33

גם פירות זכריים הם אכילים לפעמים-אבל איכותם ירודה וכמותם מועטה. אם אתה אומר שאכלת פירות טובים
מהעצים הללו והייחורים נלקחו מעצים טובים ומניבים-אין לך ממה לחשוש התאנים טובות.
העצים עודם צעירים.ולדעתי ככל שיתבגרו-יהיו יציבים יותר באדמה ופחות רגישים לתנודות כמו סופת החום והחול שהיתה לפני מס' שבועות או עקה של חוסר השקייה.
אני חושב שבמקרה שלך-סבלנות היא שם המשחק.
בהצלחה.
סמי+

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 41 אורחים