האם אפשר לאושש עץ תפוז סיני שהתייבש?

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

האם אפשר לאושש עץ תפוז סיני שהתייבש?

הודעהעל ידי ghaim » 27 נובמבר 2011, 18:37

שלום וברכה, במשך 6 שנים גידלתי עץ תפוז סיני מקסים בתוך עציץ גדול והוא פרח פעמיים או יותר בשנה, ונתן הרבה פירות. בסוף הקיץ, בגלל נסיעה והזנחה, נגמרו הסוללות בבקר הטפטפת וגם כנראה שהטפטת אל העץ נסתמה. בקיצור, העץ לא קיבל מים יותר מחודש ימים והתייבש לחלוטין. חבל לי לוותר על העץ הנפלא הזה ואני מוכן לעשות כל מאמץ לאושש אותו. האם הדבר אפשרי?? כמה זמן ייקח עד שהוא יפרח ויביא פירות חדשים? מה תמליצו לי להוסיף (דישון, אדמה טריה וכו') כדי לאושש את העץ היקר הזה, שהיה תמיד בריא ויפה מאד. אני מצרף בזאת תמונה של העץ היבש וגם של הפירות שהתייבשו עליו. אנא עזרו לי בהקדם. בתודה מקרב לב ובברכה, ג. חיים.
קבצים מצורפים
Dried_Orange_Tree.jpg
תמונת העץ שהתייבש
ghaim

Re: האם אפשר לאושש עץ תפוז סיני שהתייבש?

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 27 נובמבר 2011, 19:50

חודש ימים בלי מים, ועוד בעציץ ובלב הקיץ. למה בדיוק ציפית? העץ שפירותיו יבשו מת מזמן. אתה רוצה לאושש אותו? רק אם אתה מאמין כי בבוא המשיח תקרה תחיית מתים, וגם אז זה בספק כי הנביא מדבר על עצמות יבשות ולא על פירות יבשים. תלמד מכך לקח להבא: צמחים, ממש כמונו, לא יכולים לחיות בלי אספקה סדירה, ובכמות נאותה, של מים. סלק את העץ עם המצע בו היה שתול, רחץ את העציץ היטב בתמיסת אקונומיקה, מלא במצע משתלות חדש ושתול עץ חדש במקומו. אין פיתרון אחר.
ש. כהן-סיון

Re: האם אפשר לאושש עץ תפוז סיני שהתייבש?

הודעהעל ידי ghaim » 27 נובמבר 2011, 20:04

תודה מקרב לב על התשובה המקצועית והמושלמת. אכן, כך אעשה. למדתי לקח חשוב מאד ובעיקר שלא לסמוך על כך שטפטפות עובדות ללא הפסקה...
הלב כואב על אבידה שכזאת, בעיקר של עץ שכל חייו הקצרים היה כל כך נאמן ופורה.
בנחמת העצמות היבשות ננוחם
תודה וברכת שבוע טוב ומבורך
חודש טוב ומלא אור (חנוכה).
ג. חיים
ghaim

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: galben ו 11 אורחים