הנקטרינה והנמלים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

הנקטרינה והנמלים

הודעהעל ידי kfirkatz » 10 מאי 2009, 21:35

קוד: בחר הכל
שלום רב,

בגינתנו המתהווה אנו נתקלים במס' תופעות שאשמח לקבל חוות דעתכם המקצועית,
לפני כן אציין שאנחנו מבקשים להמנע מכל ריסוס או שימוש בחומר כימי ומנסים לאתר פתרונות ידידותיים לאדם ולסביבה.
1. עץ הנקטרינה - שתיל ששתלנו לפני שנה וחצי בערך, אני מניח שהוא שתיל בין שנתיים בעת שתילתו, כבר בשנה שעברה הופיעו מס' פירות -
השנה כמו שנה שעברה, עם הופעת הפרי מופיעים גדודי נמלים (קטנות) על העץ וסביבתו ובשנה שעברה הפרות כלל לא הגיעו לבשלות וכבר חוסלו ע"י גדודי הנמלים.
2. עץ המנגו - שאמנם נשתל כבר לפני שנתיים אך נראה יותר כמו שיח משתרך מאשר עץ - הוא ממש מסכן. ההרכבה שהיתה עליו יבשה ממש בשנה הראשונה לשתילתו,
אחרי זה (או באותו הזמן) התמקמו בגומתו אינספור נמלים גדולות ואדומות שנראה שעובדות במרץ רב, זו כבר השנה השנייה.
הן עובדות מאוד מאוד קשה והעץ בקושי מראה סימני חיים.
3. וכל השאר - קצב הצמיחה של כל העצים נראה לי איטי ביחס לעצי שכניי (העץ של השכן גבוה יותר), אני מניח שיש לזה קשר גם לדישון כימי -
אבל הפער נראה לי משמעותי יותר (אם כי אין לי כלים מקצועיים לקבוע זאת), מדי שנה אני מתחח את גומת העץ וסביבתה, מפזר קומפוסט ומטמיע אותו בשכבת הקרקע.
ההשקייה אוטומטית ויתכן שהיא במינון מצומצם מדי.

תודה רבה ולילה טוב, כפיר

kfirkatz

Re: הנקטרינה והנמלים

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 11 מאי 2009, 07:04

אני מצטער אבל השאלה כמעט לא מובנת. ביןהיתר בגלל האותיות הקטנות של הכתב.כללית נמלים אינן מזיקות !הן באות לההנות מכנימות שמפרישות חומר מתוק. לפחות אנשים כמוכם שלא רוצים(בצדק) להשתמש ברעלים,צריכים ללמוד לחיות עימם.מים זה סוד הענין.אבל לא רוצה לדבר בלי לדעת כמה מים אתם מגישים ואיך מגישים אותם. טפטפות? דבר נפלא.אבל כמה זמן מופעלות. כל כמה ימם מופעלות. כמה כאלו ומה ספיקתן לשעה,יש לכל עץ.כדי לסבר את האוזן בלבד: אנו ממליצים להמעיט בהשקיות אבל למשוך ההשקיה שמתבצעת הרבה זמן. אפילו יותר מ10 שעות!!אחרי הכל לכיס לא משנה כמה זמן תשקה. כן משנה כמה מים כמה מים מגישים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 29 אורחים