עץ לימון - פריחה נופלת

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ לימון - פריחה נופלת

הודעהעל ידי baruch1 » 10 אפריל 2011, 16:43

שלום,
אני גר בגן יבנה.
יש לי עץ לימון בוגר בגינה (בין כ- 8 שנים), אני משקה אותו פעמיים בשבוע (סה"כ כ- 150-200 ליטר בשבוע)
לפי מראית עין אין לעץ מחלות כל שהן.
העץ פרח יפה השנה (כמו כל שנה), התבצעה חניטה של הפריחה אך הפרי נופל מהעץ ואינו מצליח לגדול

הצילו ! :oops: מה אפשר לעשות

בתודה מראש
שרון ברוך
baruch1

Re: עץ לימון - פריחה נופלת

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 10 אפריל 2011, 21:43

הדרים מייצרים פריחה מרובה וחונטים פירות במספר הרבה יותר גדול מיכולתם לתמוך בהם עד למצב של פרי אכיל. לאחר החנטה הם משירים מעליהם את עודפי הפרי שאין ביכולתם לספק את צרכיהם במזון וכו'. בסוף ישארו על העץ רק אחוזים בודדים מכל הכמות שחנטה. גם אחוזים אלה עשויים להיות הרבה מעבר לרצוי ומומלץ בהמשך, כאשר הפירות יגיעו לגודל של מטבע של 10 שקלים, לדלל עוד מהפירות. באופן כזה תקבל פרי איכותי, גדול ועסיסי. ככל שירבה מספר הפירות כך כל אחד מהם יהיה קטן יותר ויובשני. כל זה אמור לגבי עץ שלא נתקף במחלה. הקפד על השקיה מרובה כל עוד נמשכת הפריחה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי baruch1 » 12 אפריל 2011, 14:34

שלום,

הבעיה שלי הינה כי הפריחה (כולל החנוטה) נופלת כולה בשנתיים האחרונות ולא נשאר אפילו פרי אחד לרפואה
כמה מיים אני צריך להשקות בשבוע?
האם ניתן להשקות על ידי צינור או שזה עושה בעיות ?
האם יכולות להיות בעיות אחרות (כגון סוג ואיכות העץ, סוג האדמה (אני גר בגן יבנה) )?

תודה מראש
baruch1

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 12 אפריל 2011, 18:26

עץ לימון בוגר כשלך זקוק לכ-200 ליטר מים בשבוע. אצלך הקרקע חולית, או לפחות מחלחלת ביעילות, לכן חלק את הכמות לשתי השקיות, כ-90 ליטר מים כל 3-4 ימים. עדיף להשקות בטיפטוף ובחר את מספר הטפטפות ותפוקתן באופן כזה שכל השקיה כזו תמשך 4-6 שעות. השקיה מהירה באמצעות צינור, בפרט כאשר מדובר באדמה לא כבדה, גורמת לזרימה מוגברת של המים למעמקי הקרקע והעץ יוצא נפסד מכך. אם אינך מגיש כמויות כאלה לעץ הוא יתקשה להניב פרי איכותי או בכמות ראויה, ואולי לא יניב כלל. מעבר לדברים האלה חשוב לוודא כי העץ לא חולה. צרף כאן לבחינה תמונות של העץ בכללו וכן של עלים טיפוסיים משני צידיהם.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 95 אורחים