דחוף! עץ מנגו שהתחיל בחודש האחרון להראות סימני מצוקה!

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

דחוף! עץ מנגו שהתחיל בחודש האחרון להראות סימני מצוקה!

הודעהעל ידי sdory19n » 29 נובמבר 2010, 19:48

שלום רב,
יש לי עץ מנגו שהתפתח יפה מאוד מספר חודשים עד שבחודש האחרון העלים שלו החלו להתייבש ולנשור למרות שאני משקה אותו תדיר - פעמיים-שלוש בשבוע...
מצ"ב תמונה.
אשמח לשמוע מה אפשר לעשות ולמה זה ככה
בתודה,
דורון
קבצים מצורפים
mangotree.JPG
sdory19n

Re: דחוף! עץ מנגו שהתחיל בחודש האחרון להראות סימני מצוקה!

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 30 נובמבר 2010, 05:58

תדיר וכמה פעמים בשבוע לא אומרים לנו מאום!!!!
כמה מים מקבל בפועל???
אנא פתח בחיפגש באתר הישן את מה שכתבנו/אנו כותבים ווודאי נכתוב על נושא המנגו והמים.
אם תלמד את הכתוב ותשאל שנית, נוכל לעזור לך יותר.גם המנגו ליד כיתי(לא שלי) סובל מתופעה דומה. בעל העץ מקפיד להפסיק להשקותו אחרי איסוף הפרי וזאת התוצאה.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי sdory19n » 01 דצמבר 2010, 12:49

הי,
משקה אותו בצינור כשתי דקות, שלוש פעמים בשבוע.
אני גר במקום די קר עם רוחות. (הרי השומרון)
אולי עדיף להעביר אותו בתקופה זו לתוך הבית? בסלון יש הרבה חלונות עם שמש....
או שעדיף להשאיר אותו בחוץ?
sdory19n

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 02 דצמבר 2010, 04:15

תמשיך כך והעץ ימות לגמרי והבעיה תפתר .המנגו זקוק להמון מים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 02 דצמבר 2010, 13:26

נראה שחברי לא שם לב לכך שהמנגו האומלל שתול בעציץ קטן. למנגו מערכת שורשים ענפה. זהו עץ גדול הזקוק לאדמה ולמרחב. שכח מגידול עץ מנגו בעציץ כלשהו. הוא התפתח עד לגבול שהצבת לו. מכאן נפגעה מערכת שורשיו על ידי מחלת ריקבון. הסיכוי היחיד להצילו, אם בכלל, הוא העברתו המידית לקרקע. אם הוא יקלט תצטרך להשקות אותו בכמות מים העולה לפחות פי 20 ממה שהוא כנראה מקבל אצלך. כמו כן, לא משקים כל יומיים אלא פעם בשבוע.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי sdory19n » 02 דצמבר 2010, 15:19

הי,
תודה רבה על התשובה! (שהיתה פחות צינית מקודמתה..:-))
הבעיה היא שאני גר בקומה שנייה ויש לי מרפסת.
השאלה היא אם בכל זאת אני רוצה לגדל אותו בעציץ- מה הנפח אדמה המינימלי שהעץ זקוק כדי שבכל זאת הוא ישרוד?
2. האם הוא עץ שרגיש לקור? במידה וכן- האם לא עדיף להכניסו לתוך הבית במקום עם הרבה חלונות כדי שיקבל מידה ראויה של שמש?
sdory19n

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 02 דצמבר 2010, 16:17

אני בטח לא רוצה לענות לך בציניות, אבל מדוע אתה סבור שצמחים הם "חיות מחמד"? לצמחים יש צרכים ספציפיים ביותר והם לרוב לא מסתגלים לגחמות חולפות של האדם. מנגו הוא עץ טרופי הגדל גם באזור הסוב-טרופי אך לא הקיצוני. הוא זקוק לחום ולחות רבה. הוא לא מיועד למרפסת, בין בקומה שמינית או ראשונה, ובוודאי שאינו צמח בית. כפי שכבר כתבתי לך הוא זקוק לקרקע. חבל על המאמץ שלך, בעציץ הוא לא יתפתח לעץ ולא יניב פרי. הוא גם ימות מהר גם אם תצליח איכשהו להחזיק אותו בחיים מספר שנים. בטבע העץ הזה ממשיך להניב גם אחרי גיל 400! עצתי לך היא שתבקר במשתלה מובילה ובחר לך מהמצאי שם משהו שיתאים למרפסת בקומה שניה, או בפנים הבית. המבחר לא קטן אבל אינו כולל עצי פרי אקזוטיים או מהאזור הטרופי. לחלופין, המתן עד שיתאפשר לך לעבור לכפר. אז תוכל להנות ממבחר גדול בהרבה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי sdory19n » 04 דצמבר 2010, 21:32

תודה רבה על התשובה.
יש לי עץ לימון שגדל באדנית גדולה וכבר מביא פירות. כמו גם עץ אתרוג באדנית ענקית שאמורה להיות טובה לשנתיים הקרובות.
אני צריך פתרון לתקופה של שנתיים.
לדעתך זה ריקבון כתוצאה מחוסר מקום?
מה אפשר לעשות בינתיים כי העלים הולכים ונהיים יבשים יותר ויותר- זה די מתפשט- האם לתלוש את העלים? לגדום את הענף? להעביר לאדנית ענקית? כרגע אין פתרון של שתילה בקרקע...
sdory19n

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 05 דצמבר 2010, 08:40

אני מצטרך לדעת עמיתי כהן סיון.אמנם לא בטוח שהוא באמת חולה. אבל בטוח שהוא ימות. לא הרי מנגו כהרי לימון. אם כבר מיכל אז לפחות 200 ליטר ואפשרויות ניקוז טובות. זאת למרות שבטבע ראיתיו גדל בתוך נהר . שם הגיע לגןבה 30!!! מטר והניב המון פרי.
שוב חוזר על המלצת עמיתי: צמחים אינם חיות מחמד לפחות לא כולם.לימון כבר ראיתי אצל חבר בקומה שביעית ואחרונה בבניו בהוד השרון. שמספק להם לימונים כל השנה כבר 20 שנים.הם מקצרים ענפים כל שנה ופתחו נוהלי השקיה ודישון מתאימים.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי sdory19n » 05 דצמבר 2010, 10:35

הי,
תודה רבה על התשובות.
אני אקנה אדנית ענקית בימים הקרובים.
אין ספק שצמחים זה לא חיות מחמד, אבל הטיפול שלהם לא פחות מחיות, ולא תמיד יש את הידע המתאים.
בכל אופן- אני רואה שזה רק הולך ומתפשט- והשאלה נותרת בעינה- האם לקטוף את העלים היבשים או לגדום את הענפים הללו? האם ניתן לעשות משהו?
sdory19n

הבא

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 81 אורחים