אנונה-נשירת פרי

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

אנונה-נשירת פרי

הודעהעל ידי חגי » 29 ספטמבר 2010, 22:24

למנהלי האתר שלום וחג שמח.
בגני עץ אנונה מעל 10 שנים, מידי שנה, יש בתחילת העונה נשירה רבה
של פרי, הפרי מתבקע ונופל, לדעתי מעל 30 אחוז של הפרי נושר, הפרי עצמו
על סף הבשלה, בהמתנה של יומיים ניתן לאכול אתו. העץ מושקה 50 ליטר מים לשבוע,
העץ בסביבת דשא, שמושקה בנפרד, בעבר ניסיתי להשקות יותר מים ולפחית את המים,
כלום לא עזר, האם יתכן שזו תופעה רגילה, בעץ האנונה?
חגי

Re: אנונה-נשירת פרי

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 30 ספטמבר 2010, 18:51

לא, אין זו תופעה רגילה. ברם, גם לא מסרת פרטים על אלו כמויות מדובר. 30% נושרים, אבל כמה פירות ראויים אתה אוסף בכל עונה? יתכן שאתה פשוט מפונק כי התלונה הרגילה שאנחנו מקבלים היא דווקא זו שהעץ לא חנט פרי כלל, או מעט מאוד. יש בארץ בעיה עם מפרים לאנונה, אז אם אצלך יש חנטה מרובה וחלקה נושר כי העץ לא יכול לספק את צרכי כל הפירות, הרי שזה מצב נורמלי לחלוטין. כמו כן לא מסרת כמה מים (ליטרים, לא תאור של תחושות סובייקטיביות) מקבל העץ בכל שבוע. אנונה זקוקה לפחות ל-200 ליטר בשבוע מרגע תחילת הפריחה ועד לקטיף הפרי. נקה מסביב לגזע את הדשא. הוא גוזל מהעץ מים ונוטריאנטים וחונק את מעבר החמצן לשורשים.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי al9l » 01 אוקטובר 2010, 19:41

שלום,
יש לי עץ אנונה בן כ-7 שנים, אני משקה אותו בקיץ בפחות מחצי הכמות שהומלצה והוא מתפתח יפה ונותן פרי בכמות סבירה. לדעתי כמויות המים שאתם ממליצים הן לעצים בחקלאות ולא בגינון הפרטי. אני עוקב אחר התשובות שלכם לאורך זמן ואתם ממליצים על כמויות מים גדולות מאוד שעצים מקבילים אצלי מקבלים הרבה פחות מים ולא מראים כל סימני מצוקה, נהפוך הוא, הם מתפתחים מאוד יפה.
al9l

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 02 אוקטובר 2010, 19:39

אתה בר מזל, וכנראה יש מי תהום גבוהים בקרבתך. הכמות המצוינת על ידנו היא לעץ בריא ומשגשג.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי חגי » 02 אוקטובר 2010, 22:46

תודה לתשובה. כמויות הפרי נראות לי סבירות, אני לא מפרה את העץ ידנית,
מסביב לגזע מפזר קליפות פרי, אני מעריך שיש בכל שנה סדר גודל של כמאה פרות, פעם יותר ופעם פחות.
לפי המצב של המים היום, אני לא אשקה יותר מים, הפרי שנושר אכיל, לפחות התשובה ידועה לי.
תודה רבה לכם.
חגי

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 83 אורחים