תפוז סיני ורימון

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

תפוז סיני ורימון

הודעהעל ידי adikor » 21 ספטמבר 2010, 16:46

היי!
יש לי עץ תפוז סיני ועץ רימון,על שניהם עובר משהו בזמן האחרון...
לפני כמה ימים נשרו מעץ התפוז 4 פירות שטרם הבשילו.למה?
בנוסף,עלים התחילו להתייבש ולהתקפל.העץ מקבל שמש מלאה בשעות היום ומים בכל ערב.
מה עושים?זה מזיק או השקיית יתר?

בנוסף,על עץ הרימון יש כמה רימונים קטנים,ושמתי לב שהופיעו על הרימונים כתמים שחורים.
העץ מקבל אותם תאים כמו התפוז.
למה?מה עושים?

קונפידור???

תודה רבה על העזרה :D !
קבצים מצורפים
SDC11234.JPG
התפוז הסיני
SDC11235.JPG
הכתם המסתורי...
SDC11236.JPG
עץ הרימון
נערך לאחרונה על ידי adikor בתאריך 21 ספטמבר 2010, 16:49, נערך פעם אחת בסך הכל.
adikor

Re: תפוז סיני ורימון

הודעהעל ידי adikor » 21 ספטמבר 2010, 16:48

תודה
קבצים מצורפים
SDC11232.JPG
העלים התקפלו
SDC11233.JPG
העלים היבשים
adikor

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 21 ספטמבר 2010, 19:42

1. פירות נושרים בטרם הבשילו: בעיה זו נגרמה, קרוב לודאי, עקב פגיעה של זבוב הים התיכון, או זבוב פירות אחר כלשהו. מזיקים אלה גורמים להתפתחות מחלות ריקבון בפרי. לשיח אין ענין בפרי חולה והוא "משחרר" אותו ארצה. מאחר ששיח זה מניב כמויות נכבדות של פרי, לא נורא אם חלקם אובד. עדיף לא לעשות דבר מאשר לרסס ברעלים. פרי מרוסס בחומרים רעילים ניתן למצוא בשוק בשפע. אם הבעיה תחמיר, שובי להמשך הנחיות.

2. עלים התחילו להתייבש ולהתקפל: לבעיה זו תתכנה סיבות שונות, החל במערכת שורשים סובלת דרך עקה הנגרמת מפגיעת רוחות חמות, ועד למחלה בקטריאלית בשם חירכון הדותיוראלה (Dothiorella blight). אני מקווה עבורך שלא מדובר במחלה הבקטריאלית. סביר יותר כרגע בעיני הוא שהמיכל בו מצוי השיח מתחמם יתר על המידה מקרני שמש ישירות, ובכלל, דבר המבשל את השורשים ומעיק מאוד על הצמח. לחילופין, רוחות חמות עלולות ליבש את העלווה ולגרום לאותו מופע. נסי להצל על המיכל מפני קרינה ישירה של השמש ובנוסף הקפידי להשקות כל יום (!) בשעות הצהריים החמות. כמות המים בכל יום תהיה כזו שלפחות שליש ממנה יזרום החוצה מעבר לצלחת התחתית, אל הביוב. הרטיבי מבחוץ את המיכל כדי לעזור עוד בצינונו. נראה לי שדי יהיה בפעולות אלו, אך אם לא יחול שיפור בשבועיים-שלושה הקרובים שובי לכאן ונמשיך לבחון את מצב הצמח.

3. שמתי לב שהופיעו על הרימונים כתמים שחורים: במובן מסוים, הנזק כאן דומה לנזק של פירות הקומקוואט - מזיק שנטפל לפרי. המזיק במקרה זה הוא קרוב לודאי פרפר העונה לשם כחליל הרימון. נקבת הכחליל מטילה ביצים על קליפת הפרי ומהן בוקעות רימות שקודחות את דרכן פנימה. דרך קדחים אלה חודרות פטריות ריקבון לפרי והן שגורמות למופע שאת רואה. פירות רימון נהוג לכייס (לכסות בשקיקי ניר או רשת דקה) באופן שלא מאפשר לכחליל לבצע את זממו. כמובן, פרי שנפגע לא ניתן לשקם אבל אם הוא בשל לאכילה אפשר לנקות ממנו את החלק הפגוע ולאכול את השאר.

הקפידי על השקיה נאותה, כפי שזכרתי לך לעיל, ובואי נקווה שהצמחים יתאוששו בהמשך.

חג שמח.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי adikor » 21 ספטמבר 2010, 20:05

תודה על התשובה המהירה!!!
מה הכוונה לרסס ברעלים את התפוז הסיני?
2)האם פרי הרימון בתמונה פגוע וצריך לזרוק אותו,או שאפשר להשאיר אותו על העץ?

שוב המון תודה וחג שמח!
adikor

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 21 ספטמבר 2010, 22:08

הדברים נאמרו בקשר לאפשרות לרסס את הצמח ברעלים להדברת הזבוב. זו אחת הדרכים להלחם במזיק.
השאירי את הרימון, אם רצונך בכך, כל עוד הנגע לא התפשט מעבר למידה שתהיה לטעמך. אני הייתי מסלק אותו כבר עתה.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 82 אורחים