עץ תפוז

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ תפוז

הודעהעל ידי הטי » 29 אוגוסט 2010, 01:35

שלום יואב
אני מצרפת את תמונת עץ התפוז.
ביקשת שלא אסתפק בלומר לך שההתפוז מקבל מספיק מיים ושאלת כמה. האמת שאני לא יודעת בדיוק אבל כנראה הרבה יותר ממספיק. טפטפות אין לנו, ולא באמת צריך בעונה הזו. אם לא אכפת לך שאני שואלת אותך שאלות למרות שאני גרה בפלורידה. כעת עונת הגשמים ואנו מקבלים כמויות גשם עצומות כל יום. לכן האשכוליות והטנג'לו והליים נראים נהדר והם עמוסי פירות כבר. התפוז נמצא בסמיכות ונראה מדולדל ומסכן.
שאלה שניה היתה קשורה לעצי הפרי הטרופיים- מדוע אינך ממליץ על עצי פרי בגינות פרטיות ולמה לא אבוקדו? יש לי אבוקדו ענק כבר בן 3 או שנים 4 שגידלתי מגרעין אבוקדו. עוד אין לו פירות. האם צריך לעבור מספר שנים מסוים עד שאבוקדו נושא פירות. ומה לגבי הגויאבה? האם גדלה מהר יחסית? יש לי איזור שהייתי רוצה להסתיר מהשכנים, וחשבתי שאם גויאבה גדלה מהר זה מב שהייתי מעוניינת לשים שם
תודה הטי
קבצים מצורפים
P8280137.JPG
הטי

Re: עץ תפוז

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 29 אוגוסט 2010, 17:31

בפלורידה יורד הרבה גשם. גם ובעיקר בקיץ.בארץ עץ טרופי לא מבין שאין לנו מים.הוא זקוק לכמויות המים שמתאימות ונחוצות לו.לכן איני ממליץ לבזבז מים על אבוקדו אם אפשר לגדל בכמות המים שמוגשת לו 5 עד 7 עצי הדר.
לגבי העץ החולה. הדיאגנוזה שלי התאימה לתופעות כאלו בארץ. אצלכם זאת לבטח מחלת שורשים. יש לגשת למשתלות הדרים קרובות,בפלורידה,ולהתיעץ עימם.
תודה האימון בנו. זה מאוד מחמיא לנו יואב
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 79 אורחים