ספודליה וומפי ולונגן

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

ספודליה וומפי ולונגן

הודעהעל ידי אריאל ש » 20 יוני 2010, 13:58

ברצוני לשאול האם שלושת העצים הללו הנמצאים במשתלה מורכבים? ובכלל מה היתרון של עץ מורכב על עץ לא מורכב.
לצורך העניין לשכן שלי יש עץ לונגן בן כ-10 שנים שכמעט ולא מניב פרי כלל (לאורך כל השנים).
כיצד אני כלקוח יכול לדעת בוודאות האם הזן של כל אחד מעצים אלו יהיה מניב ופורה עבורי?
בנוסף יש לציין שעץ וומפי כבר קניתי ממקור אחר לפני כחודשיים (לא וולך ולא אוהד) אלא משתלה אחרת, ולאחר השתילה נזכרתי לשאול איזה זן של וומפי העץ והאם הוא מורכב. התשובה שניתנה לי הייתה שהעץ לא מורכב אלא הוא ייחור של עץ מניב שבורר במכון וולקני. האם יש לי סיבה לדאגה, וכדאי להחליף את העץ לפני שהוא יגדל יותר מידי?
תודה מראש
אריאל
אריאל ש

Re: ספודליה וומפי ולונגן

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 21 יוני 2010, 05:39

קודם כל לנושא ההרכבה למה:יש מס' אפשרויות. החשובה,שיכפול מדויק של צמח /פרי מבוקש. מזרעים לא נקבל זאת. בגלל שונות גנטים שמופיעה בצורת ריבוי זאת. דבר נוסף,חיזוק צמחים על ידי כנה עמידה יותר תנאי קרקע ועליה צמח עם פרי/פרח ועוד מבוקש בתור הרוכב.
לענין שלושת המינים ששאלת עליהם.הוומפי אינו צמח מורכב אבל יתכן שאני טועה.לגבי השניים האחרים עליך לסמוך על המשתלה המוכרת. פשוט אתה לא מקצוען מספיק בשביל לבדוק . אז שאל ותתעקש לקבל תשובות.
לצערי אני לא מאמין בגידול לןנגן בארץ. אם כן אז על ידי מומחים לדבר.ברצונך לגדל עצים אקזוטיים ,גש למשתלות הגידול ופשוט אל תעזוב עד שתשובותיהם יניחו את דעתך.ספודילה מצליחה יותר ופשוט צריך סבלנות. לא ידוע לי(ויש לי עץ מניב יפה) אם לוומפי יש מס' זנים בארץ. זה שלי מניב המון פרי.
אחרון: זכור רוב העצים האלה הם צרכני מים גדולים במיוחד. הלונגן הוא קרוב של הליצ'י וזקוק להמון מים.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 66 אורחים