עץ רימון מסכן

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ רימון מסכן

הודעהעל ידי nizanitm » 09 יוני 2010, 15:40

שלום ,

כבר פניתי בעבר לגבי הרימון ופרותיו המתבקעים הזה וקיבלתי המלצה לתת לו יותר מים - ההמלצה מיוסמת - נהוא מקבל השקייה כל יום אין לי מושג מדוייק לגבי הכמות מאחר וזה עם צינור.

אך בהמשך לעיניין....לעץ ישנם מספר ענפים עליהם עלים שבחלקם צהובים חומים (כאילו חטפו כווית שמש) אתמול החלטתי לנסות לגזום חלק מהענפים הללו וענפים קרחים ויבשים אחרים. בהמלך הגיזום אחד מהענפים היה רכוב בתוכו - בפנים היה מעין חומר צהוב שנראה כמו ספוג ישם שהתפורר , מה זה?

בנוסף לעץ ישנו עוד גזע קטן שיוצא מהגזע המרכזי שרקוב כבר תקופה ולמעלה הוא חלול כך שיצא לי לראות דבורים שנכנסים לשם וכנראה משתמשים בו כקן. האם ייתכן הדבר ואם כן איך אני מורידה את הענף הזה או שהוא לא מהווה בעיה וניתן רק לטפל בדבורים - וגם את זה איך עושים מבלי לפגוע בעץ? האמת שקיימים על העץ מספר ענפים שנראים קצת מוזר.

כמו כן כמות הפירות השנה נמוכנה משמעותית - בלחץ יש 5 פירות + פרח אחד וגם הם קטנים - כאשר בעבר הם היו בגדול ממוצע אך התבקעו.
כיצד אני יכולה להעשיר את הפרי ועם מה ניתן לעטוף את הפריות על מנת להגן עליהם ממזיקים ? מתי עושים זאת? (כאשר הפרי ירוק?) והיכן ניתן להשיג אם בכלל?

תודה
nizanitm

Re: עץ רימון מסכן

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 10 יוני 2010, 07:46

לא צריך להשקות כל יום. מספיק פעמיים בשבוע.לודא שכל פעם יקבל 50 ליטר מים.
אפשר לגזום חלקית את הענפים שנראים רע.
לגבי הדבורים,קודם כל תזמיני מדביר. הן מסוכנות מספיק כדי להצדיק ביקור של מדביר.אחרי כן טפלי בחלל שבוא הן מקננות(שאלי שנית ושלחי צילומים)
לגבי הפירות ,כן ניתן לשימם בשקיות נייר.התבקעות הפרי נובעת מהשקיה לא סדירה,יזומה או אקראית.יש להגביר השקיה בימי חמסין בסתיו.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 71 אורחים