גפנים בוגרים הפסיקו להניב

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

גפנים בוגרים הפסיקו להניב

הודעהעל ידי hagibr11 » 30 מאי 2010, 13:29

שלום רב.
הנדון : גפנים בוגרים הפסיקו להניב.

לפני בערך 5 שנים שתלתי בגינה כ- 9 שתילי גפנים מורכבים ובוגרים.
מוסקט שחור,רד גלוב,סולטנינה,מוסקט המבורגי,סופריור ג-1,מוסקט אליכסנדרוני.האחרון איזבלה.

בשלושת השנים הראשונות הגפנים הניבו מספר די נכבד של אשכולות אפשר לומר תנובה רבה,
אולם בשנתיים האחרונות ובכללם השנה בקושי ניתן לראות אשכול או שניים בכל 9 השתילים.

בסוף חודש פברואר עפ"י ההנחיות : גזמתי לפי סוג הגפן,הוספתי בקומפוסט איכותי.בתחילת הלבלוב הוספתי 20*20*20 במידה נכונה ,מים בכמות מתאימה ובתדירות קבועה כפי שפעלתי בשלושת השנים הראשונות,

אולם מטריד אותי הנושא מדוע הגפנים הפסיקו להניב ?
ומה ניתו לעשות כדי לשנות את הנדון.

אודה לך על התייחסותך והצעתך תתקבל בברכה.

בתודה
hagibr11
קבצים מצורפים
סוכת גפנים -חגי 008.jpg
מצורף קובץ של אחד מתוך 9 שתילי גפן
hagibr11

Re: גפנים בוגרים הפסיקו להניב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 30 מאי 2010, 19:12

מהתמונה הבודדת, ברמת ההפרדה שבחרת, איני יכול להבחין בבעיה מיוחדת. אם כך, נותר לי רק להסתמך על תאורך ובו אני מגלה שתים-שלוש נקודות בעיתיות. א - השימוש ברעל האיום 20/20/20, למרות הצהרתך החגיגית כי הוספת רעל זה לצמחים "במידה הנכונה". תרשה לי לפקפק בדבריך אם אינך חקלאי מקצוען. אני עדיין מחפש אחר הגנן החובב שהשתמש מעודו "במידה הנכונה" ברעל הקשה הזה. ב - הבעיה השניה היא כמויות המים השבועיות המוגשות לגפנים. לדבריך, הגשת לצמחים "מים בכמות מתאימה ובתדירות קבועה כפי שפעלתי בשלושת השנים הראשונות". מהי כמות מתאימה? אני לא מכיר את המושג הזה, מתאימה. לי מוכרות רק כמויות מים בליטרים לשבוע. ג - מועד ושיטת הגיזום. השנה בפרט היה חורף חם ולא מן הנמנע שהגפנים התמיינו מוקדם מהרגיל. אם במקרה גזמת את הגפנים לאחר שהתמינו פקעי הפריחה באופן שהסרת בלי משים רבים מאלה, הרי שאין סיכוי לקבל פרי משמשעותי בעונה זו. אבל מעבר לבעיות אלו, נראה ששכחת כי חלפו 3 שנים והצמחים בגרו ועימם גם גדלו צרכיהם. אם צמח מקבל כמות מינימלית של מים הוא ידאג קודם לקיים את המערכת העצמית ורק בעדיפות שניה יתעסק "בהבאת צאצאים", ממש כמו בכל עולם החי. בבקשה ממך, ציין כמויות מים אמיתיות המסופקות לכל צמח בכל שבוע, ציין את טיפוס הקרקע, אזור גיאוגרפי, ומספר שעות שמש ביום. כמו כן צלם מקרוב וצרף כאן עלים אם הם נראים לך לא ירוקים ובריאים. עם האינפורמציה הזו ננסה לעזור לך לטפל בגפנים טוב יותר בעונה הבאה. בכל מקרה, הקפד ללמוד מתי ואיך גוזמים את הגפן.
ש. כהן-סיון

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 71 אורחים