איך לדלג על שלב התולעים במישמיש

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

איך לדלג על שלב התולעים במישמיש

הודעהעל ידי eyal » 19 אפריל 2010, 21:07

האם ניתן לקטוף את הפירות לפני הזמן כשהם עדיין ירוקים כדי שלא יתמלאו בתולעים הלבנבנות הקטנות ,רשת מעל העץ עוזרת נגד ציפורים וחרקים מעופפים אבל לא נגד תולעים
eyal

Re: איך לדלג על שלב התולעים במישמיש

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 20 אפריל 2010, 14:30

לתולעים אין כנפיים והן אינן מתרבות מנבגים שעפים באויר. לכן לא ברור לי כיצד מגיעות לפירות של המשמש.צריך לחפש כיוון אחר. מדובר ברימות של זבובי פירות או זחלים של עשי(פרפרי לילה)פירות.איאפשר להיפטר מהן סופית . אפשר למזער את הנזקים.יש לנו חומרים כמו סקסס ואחרים שעוזרים מאוד בנושאכדאי להגיע למשתלה ולשמוע כי יש חומרים חדשים ידידותיים לסביבה.משמש שיקטף ירוק ,סיכויוו להבחיל/להבשיל קטנים . אם יקטף צהוב מעט יש לו סיכוי להבשיל.רשת נגד מזיקים עוזרת מאוד. אם סורים אותה היטב,תמענה רוב הפגיעות שתורו.יש גם מלכודות פרומונים ומדבקות צהובות שעשויות לעזור.לסיכום,משמש קנוי זול בהרבה מזה שמגודל בבית.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי eyal » 23 אפריל 2010, 14:42

תשובה מיאשת ולא אורגנית ולא נכון משמיש קנוי לא זול יותר ממישמיש מגודל וגם בריא פחות בעקבות כל הריסוסים ,יש בטוח דרך בדוקה ופשוטה למניעת תולעים ,אנשים גידלו מישמיש אורגני אלפי שנים,תודה בכל זאת
eyal

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 28 אפריל 2010, 08:19

זה כבר דיון פילוסופי יותר. אם תכסה אותו ברשת נגד מזיקים,תמנע בבטחון90% של הנזקים ויותר. רשת עול כ 250 ש"ח.אנשים בעבר למדו לחיות עם המזיקים .חלק גדול תמיד מן הפרי היה מתקלקל.היום עושם חיים קלים. מרססים ברעלעם נוראיים.לכן אני ממליץ לא לרסס או לפחות להתיעץ אישית עם יועצים בשטח.אחת השיטות להקטנת הנזק בה נוקטים הטבעוניים היא:לגדל צמחים מושכי או דוחי חרקים מסביב לירקות או לעצי הפרי.המשמש רגיש יותר מאחרים,כי מבשיל כשהוא מזון יחיד למזיקים. בעונה המרכזית העצים נגועים פחות. במטע רימונים למשל שלא מרוסס,יש יותר פרי טוב על כל עץ מאשר בעץ בודד בגינה הפרטית.לסיום אל תכנה את המזיקים תולעים. הלל לרוב אינן מזיקות וחבל לפגוע בכבודן. טבעטניים מפזרים תולעים שונות בגן על מנת להשביח את הקרקע. פילוסופיה או לא?
גרטמן יואב

הודעהעל ידי eyal » 29 אפריל 2010, 23:16

תודה יואב על התשובה האורגנית ,אני לא יודע איזו רשת לשים והאם יש מקום שמוכרים כזו רשת כי רשת צל אני מניח לא תספיק ,בכל מקרה אני בטוח שפעם היו משתמשים בחומרים טבעיים שהיו מגדלים או מורחים את הענפים או משהו כזה.אשמח לדעת בכל מקרה איזו רשת ואיפה
תודה
נ.ב גילו שצמחים שגודלים באנרגיה והתיחסות טובה מניבים יותר פרי ויותר טעים ויותר בריא
eyal

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 30 אפריל 2010, 17:03

הרשת נמכרת במשתלות גדולות . בין היתר אצלנו ביגור.
גרטמן יואב

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 75 אורחים