מישהו מכרסם את הלבלוב בהדרים

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

מישהו מכרסם את הלבלוב בהדרים

הודעהעל ידי יוסי בר צבי » 07 מרץ 2010, 22:03

הימים ימי תחילת האביב ועצי ההדר שלי (לימון, פומלה ושמוטי) מלבלבים , מוציאים עלים חדשים , שפע פריחה ואפילו קצת חניטה.
מזה כמה מים אני רואה שהעלים החדשים נאכלים במרכזם, יוצרים חריץ שקורע את העלים ,בעיקר לאורכם.
צילמתי ואיני מוצא את הכבל להעברת התמונות למחשב, אולי תצליחו לזהות המזיק ולהמליץ על דרך טיפול נאותה עוד לפני שחסר ההתחשבות מכלה את עלי העצים.

להתעקש על כבל המצלמה שהרי בלי תמונות זה יהיה קשה מאוד או להתחיל לטפל במה שתמליצו לי?

תודה אנשים טובים באמצע הדרך !!

אה, כמעט שכחתי. העצים נטועים בגני תקווה שליד קריית אונו , הם בני כשלוש עד ארבע שנים ונטועים אצלי כשנה.
יוסי
יוסי בר צבי

Re: מישהו מכרסם את הלבלוב בהדרים

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 מרץ 2010, 12:54

שלח דרך צור קשר. הגש לעצים כבר עתה מנת קונפידור. :roll:
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 08 מרץ 2010, 13:05

כן, חשוב לצרף תמונות למרות שבמקרה הזה החשד נופל על זחל של עש לילה בשם Citrus cutworm, אשר כשמו כן הוא, הוא חותך את העלים תוך כדי שהוא ניזון מהם. הזחל נטפל כמעט אך ורק לצימוח עלוותי חדש ועסיסי ומטעם זה הבעיה קיימת בעיקר באביב אם-כי הוא עלול להופיע גם בהמשך הקיץ. המין המסוים הזה מומחה בהסוואה וקשה לגלותו למי שלא מאומן בכך. הוא מסתתר לרוב בתחתית העלים באזור של עלווה סבוכה. קונפידור עשוי לעזור במידה מצומצמת. החומר אינו יעיל כנגד מוצצי מוהל גדולים כמו הזחל הזה. פשוט, משקלם גבוה מכדי שהמזיק יורעל בריכוזי החומר המוגשים בדרך כלל והמיועדים כנגד מוצצי מוהל זעירים דוגמת זחל עש המנהרות. נסה לאתר ולאסוף אותם, וכאמור בהמשך הקיץ הבעיה תצטמצם.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי יוסי בר צבי » 08 מרץ 2010, 13:44

תודה רבה, יש איזה ריסוס שעשוי לעזור? אני לא מוצא אפילו לא זחל אחד ויש לי כמה עצים כאלו.
אני מחפש פתרון כמו של פרדסנים. יש חיה חיה כזאת?
יוסי בר צבי

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 08 מרץ 2010, 21:35

הפרדסנים לא נפתרים מהבעיות הללו. הם פשוט למדו לחיות עם זה. קונפידור הוא הדבר היעיל ביותר לפגיעות המתוארות.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי יוסי בר צבי » 09 מרץ 2010, 09:44

תודה רבה יואב. עוד היום קונפידור.
יוסי בר צבי

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 77 אורחים