אילוצי גינה

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

אילוצי גינה

הודעהעל ידי barman » 01 מרץ 2010, 10:39

שלום

רכשנו בית עם גינה קטנה דרומית. הגינה חשופה לחלוטין לשמש וקטנה, רצועה של צרה של 3 מטר. וכנראה הגינה תספיק לעץ 1 בלבד.
רצינו מאוד לשתול עץ פרי כלשהו שיספק בעתיד גם צל. אבל בהמשך לעיון בפורום ההמלצה היא לא לשתול עצים בקרבת קווי ביוב.
זו בעצם הגינה היחידה שיש לבית ומברור של איש האינסטלציה נמסר לנו שעובר קו ביוב 2 מטר מתחת לאדמת הגינה.
האם עץ כדוגמת הלימון/תפוז יזיק לקו הביוב בעומק 2 מטרים? האם יש עצים מספיק גבוהים לצל שניתן לשתול מעל קו בעומק 2 מטרים?
תודה
barman

Re: אילוצי גינה

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 01 מרץ 2010, 14:57

"עץ צל" מעצם תפקידו הוא עץ בעל נוף רחב.נוף רחב בא בחבילה אחת עם מערכת שורשים ענפה. לכן, אין באמת עץ להצללה שיתאים למיקום שתארת. עם זאת, קשה שלא להבחין בנימת האכזבהבדבריך. לכן, שלא כמנהגנו, אני כותב שאכן בתנאים מסוימים ניתן לשתול עצים לא אלימים, דוגמת מיני הדרים, ובפרט שתשים לב לשתי נקודות אלו: א. הרחק את העץ עד כמה שניתן מהקו שלאורכו עובר צינור הביוב, ו-ב. דע כי אם תקרה פעם בעיה עם הביוב (לאו דוקא בגלל שורשי העץ) ותאלץ לחפור על מנת להגיע אל הצינור, תאלץ לסלק את העץ מהמקום, להעתיקו או לחסלו. עם אזהרות אלו אני ממליץ לך על לימון מבין כל מיני ההדרים. דווקא הוא עני בעלווה ולא יתאים כעץ להצללה אבל יתן הרבה פרי (בקש את הזן מאייר) ומראהו הירוק תמיד יוסיף נופך לרצועת הגן.
ש. כהן-סיון

Re: אילוצי גינה

הודעהעל ידי barman » 02 מרץ 2010, 13:31

תודה על תגובתך.
אכן מאוכזב, לא חשבתי על עץ רחב נוף במיוחד אלא, עץ בינוני שיצור מספיק צל לשולחן קטן לשבת עם הילדים ואולי שיפיק גם כמה פירות לקטיף. אבל אני מבין שהסיכון הוא גדול. במיוחד מאחר ואני לא יודע היכן בדיוק עובר קו הביוב, מלבד שהוא עובר בתחום הגינה בעומק 2 מטרים. בהנחה שיתכן והעץ ישתל בדיוק מעל קו הביוב ועצם העובדה שאין לי רצון לסתום את קו הביוב הראשי של הבניין אני נאלץ לוותר על רעיון העץ בגינתי.
תודה
barman

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 73 אורחים