העצים שלי התעוררו מתרדמת החורף

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

העצים שלי התעוררו מתרדמת החורף

הודעהעל ידי ארב12 » 15 פברואר 2010, 15:50

שלום רב,

מוקדם מהצפוי, אבל העצים שלי התעוררו מתרדמת החורף וכעת הם מתחילים בצמיחה ופריחה מואצת.
עצים צעירים(בני שנתיים) כמו לימון ותפוז התמלאו הבוקר בפרחים.

מלבד הגברת השקייה בשל ההתעוררות המוקדמת האם מומלץ להתחיל לדשן(מבוקר) כבר עכשיו?
האם הורדת הפרחים עכשיו שכנראה ינשרו בגל הקור הבא תשפר את הפריחה שתבוא במרץ?

תודה
ארב12

Re: העצים שלי התעוררו מתרדמת החורף

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 16 פברואר 2010, 21:05

בשנים האחרונות מזג האוויר לא יציב בעונת החורף ויש הרבה תקופות חמות כפי שאנחנו חווים כיום. לכן אין כל פלא אם חלק מהעצים מקדימים ליבלוב ופריחה בטרם זמנם כרגיל בשנים עברו. לגבי השקיה, צריך לתת מחצית הכמות של אמצע הקיץ אם לא ירדו גשמים משמעותיים בשבועיים שחלפו. לגבי דישון, אין כלל ורצוי אף להמנע מלהלעיט את עצי הגן בדשנים. חלק מהדשנים המיותרים, לפחות, מוצא את עצמו אל מי התהום שכולנו צורכים. הגן הביתי אינו דומה לגידול מסחרי. באחרון כמות היבול קריטית להבטחת רווח ואילו בגן הבית לכמויות הפרי אין אותה חשיבות. כמו כן, קרקעות עשירות בחומר אורגני, קרקעות כבדות וחצי-כבדות, זקוקות לפחות דישון משלים ביחס לקרקעות חוליות. יש להבין מדברים אלה שאין צורך בדישון אלא אם כן התפתחות העצים נראית לקויה. כן חשוב לקלטר שק קומפוסט מסביב לכל עץ פרי, וזאת עושים כבר בראשית ינואר אך גם עתה לא מאוחר. לגבי הפריחה, אין שום תועלת בהסרת הפרחים. ההתמינות לפריחה בין פקעי הצימוח קרתה עוד בקיץ שחלף. אם תסיר עתה את הפרחים פקע שהתמיין להפוך לצימוח וגטטיבי לא ישנה עורו לפרח. הנח לפרחים וקווה שחלקם יחנטו פרי. אם הם יפגעו על ידי קרה, העץ לא יחנוט השנה פרי או יחנוט מעט מאותם פקעים אשר עדיין לא הנצו.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי ארב12 » 17 פברואר 2010, 17:36

תודה.
אניח לעצים ואקווה שבכל זאת הפרחים לא ינשרו.
ארב12

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 17 פברואר 2010, 20:57

וקווה שלא תהיה קרה. התקררות לאחר פריחה מוקדמת היא סכנה ידועה לאחר פריחה מוקדמת. לא רק בעצי פרי אלא אפילו בוורדים למשל.
גרטמן יואב

הודעהעל ידי ארב12 » 18 פברואר 2010, 09:16

תודה.
ליבי עם החקלאים...
ארב12

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 82 אורחים