עץ רימון

המנהלים: benyagur, ש. כהן-סיון, גרטמן יואב

עץ רימון

הודעהעל ידי sharon » 10 נובמבר 2009, 14:37

שלום. לפני שנתיים בערך קניתי אצלכם עץ רימון, אז אמרו לי שיש זן שהוא בצבע אדום חזק וטעם חמצמץ יותר, והשני הוא יותר ורוד עם טעם יותר מתוק. נדמה לי שבחרתי ביותר מתוק. לא בטוח. בכל אופן השנה היתה השנה הראשונה שהעץ נתן פרי, והרימונים היו בצבע לבן, וגם הגרגירים די חסרי צבע ובעיקר חסרי טעם ויבשים למדי. האם זהו זן שלישי שלא הכרתי או שהעץ לא טופל כראוי ? תודה.
sharon

Re: עץ רימון

הודעהעל ידי גרטמן יואב » 11 נובמבר 2009, 08:46

התשובה הסופית היא כפי הנראה הנכונה. אפשר סקטתם את הרימונים מוקדם מידי.אבל בלי שנדע איך טופל העץ,לא נוכל לעזור יותר. :mrgreen:
גרטמן יואב

הודעהעל ידי sharon » 11 נובמבר 2009, 09:07

האם יכול להיות שעטפנו את הפרי בשקיות נייר מוקדם מידי?
האם צבע הגרגירים אמור להיות לבן ? או שזה מראה על בעיה ?
לא נראה לי שזו בעיה של מים כי העץ עצמו נראה יפה מאוד. כמה מים הוא אמור לקבל ?
sharon

הודעהעל ידי ש. כהן-סיון » 11 נובמבר 2009, 22:20

לגבי איכות וצבע הגרגרים, זו קרוב לודאי תוצאה של פגיעת פטריה ששמה הוא Aspergillus castaneus. יתכן שכיוס מוקדם מדי יצר תנאים לשיגשוג הפטריה. בעונה הבאה המתינו עם הכיוס עד שהפירות יגיעו לגודל של כדור טניס. אפשרות אחרת היא לצבוע את הפירות בצבע סיד לבן. לחזור על הצביעה במידת הצורך ככל שהפרי גדל. אומנם טיפול זה נועד במיוחד להגנה ממכות שמש, ובעקבותיהן גם להגברת הסיכוי לביקוע קליפת הפרי, אך הצבע הלבן עוזר גם להטעות את כחליל הרימון, פרפר המטיל את ביציו על קליפת הפרי ובעיקר בגביע הפריחה (ה"כתר" שבקדמת הפרי). אפשר גם לשלב צביעה וכיוס מאוחר יותר כאשר הפירות התקדמו לקראת הבשלה.
סיבה נוספת אפשרית לאיכות הירודה היא גיל השיח. אומנם רימון מתחיל להניב לפעמים גם שנה לאחר השתילה, אך עד לגיל 3 הפירות יהיו מועטים ופחות ראויים לאכילה.
ש. כהן-סיון

הודעהעל ידי sharon » 12 נובמבר 2009, 09:08

תודה רבה לך על התשובה היעילה
sharon

חזור אל פורום עצי פרי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים