משתלות יגור
אבן טבעית לריצוף וחיפוי >  

הנחיות לריצוף

מדריך התקנה וישום  לאבן טבעית  (ריצוף מודול)

המלצת משתלות יגור היא לבצע את ריצוף האבן ע"י אנשי מקצוע .

1. הכנת הקרקע
הכנת הקרקע להנחת האבנים תלויה בתנאי אתר הבניה ומטרת השימוש בה. כשהאדמה ישרה יהיה צורך להוריד רק את חלקה העליון של האדמה בגובה שיתאים לכ-3-4  ס"מ חול + עובי האבן הטבעית.
במידה והאדמה העמוקה יותר רטובה או ספוגית, יש לחפור הרבה יותר עמוק על מנת ליצוק שכבה מייצבת, בערך  10 ס"מ של מצע מייצב, לפני שמניחים את בסיס החול והאבנים.
2. אבן טבעית
אנו ממליצים להשתמש  ב-2.5-3.5  ס"מ של טיט  על 3-4  ס"מ חול מהודק (דחוס).
3. מה הכיוון הנכון?
להנחה נכונה של האבנים ראה את הציור המפורט בלחיצה על "הורד קובץ" בתחתית הדף.

4. פריסת השכבות / הכנת הטיט
יש להשתמש בטיט רטוב מעורבב עם חלק 1 של מלט ו-5 חלקים של חול בניה.
5. חיתוך
לחיתוך רב מומלץ מכשיר חיתוך עם להב יהלום. חובה להשתמש בציוד מגן כולל משקפי מגן.
6. מידות המודול
כל המידות הינן נומינליות. המידות המוצעות של האבנים שלנו בד"כ מושגות כאשר האבנים מסודרות בצורה נכונה.    (ניתן לקבל סקיצה מומלצת לריצוף המודול)
7. שינוי גוונים במוצר
קיימים גוונים שונים במוצר, המופיעים בחוברת בדיוק המרבי. חיוני שבחירת הצבע של האבנים תעשה  במשתלה.
8. התאקלמות
חשוב לציין שאקלים ותנאי קרקע שונים גורמים למגוון של גוונים להראות על פני האבן. זה בשום אופן לא משפיע על ביצועי האבן וכל שינויי הגוון ייעלמו עם הזמן. כמו-כן מוצרים טבעיים מושפעים משמש וגשם במשך הזמן, ואבן טבעית עלולה להראות סימני
חלודה בגלל שהיא מכילה ברזל בתוכה.
9. הנחת וחיבור האבן
חשוב להקפיד על שכבה של כ-1  -1.5 ס"מ לפחות של טיט/רובה בין האבנים. על הטיט להיות במצב אופטימלי (לא רטוב או יבש מידיי). יש לשים לב שהטיט לא פוגע בשטח הפנים של האבן, שכן הוא עלול לגרום לכתם.
10. התגבשות
כדאי לדעת- הספק אינו נותן אחריות על תופעת התגבשות מלחים הקיימת על כל מוצרי בטון למיניהם. תופעה זו אינה פוגמת באיכות המוצר, ובד"כ ההתגבשות נעלמת עם הרטבת השטח.
11. נקיון ותחזוקה
לא מומלצת שטיפה בלחץ ושימוש בכימיקלים לנקיון. הספק לא לוקח אחריות על נזקים. מומלץ להרטיב את האבנים עם ספוג רטוב ואח"כ לשפשף עם מטאטא קשה.
12. אחריות
לא תתאפשר החזרת אבן מארגזים שנפתחו בשטח. במידה ויש טענה על פגם כלשהוא יש להודיע למשתלות יגור מיד עם הגעת המשלוח.  במקרה והחומר (האבנים) יותקן כשהינו פגום אנו שומרים לעצמנו את הזכות לא להחליף את המוצר.
13. בעיות שגרתיות
לעולם אל תניח אבן על נקודות טיט. יש לדאוג לשטח את הטיט על פני כל שטח הפנים, מפני שרטיבות מהטיט נספגת באבן ומופיעה ככתמים.
מומלץ להשתמש רק בחומרי ניקוי שאינם על בסיס חומצה, במים חמים וסבון בלבד על מנת לנקות את האבנים, או לחילופין להתקשר לחברת נקיון המתמחה באבנים.
14. נשמח לעמוד לשרותכם בשאלות והבהרות:
     
מרכז מידע משתלה:    04-9848108